Повз Землю пролітає величезний астероїд
Повз Землю пролітає величезний астероїд

Величезний астероїд сьогодні, 14 травня, пролітає у небезпечній близькості від нашої планети. Його діаметр становить більше 1 кілометра, швидкість руху – 14 кілометрів на секунду. Про це повідомляє Главком з посиланням на The Science Times. Зіткнення такого великого небесного тіла з Землею призведе до катастрофи, проте науковці заспокоюють, що цього разу астероїд пролетить повз.

Астероїд 1999 FN53 є найбільшим об’єктом із тих, що можуть наблизитися до Землі. У зв’язку з цим астрономи змоделювали, що могло би статися, якби таке небесне тіло зіткнулося з нашою планетою. «Безсумнівно, це призвело би до загибелі півтора мільярда осіб, – вважає професор астрономії з Університету Букінгемшир Білл Неп’єр. – Якщо він впаде в море, це викличе викид газів у стратосферу, що зашкодить озоновому шару”.

Утім, запевняє The Science Times, панікувати не слід. Розрахунки показують, що астероїд не зачепить Землю. Він навіть не входить в список потенційно небезпечних об’єктів NASA, де значаться об’єкти, які можуть зіткнутися з Землею в одному випадку з 9 мільйонів.

До речі, у червні нинішнього року повз Землю пронесеться небесне тіло Ікар (Icarus), яке рухається втричі швидше, ніж FN53.

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ