Валерія Гонтарєва
Валерія Гонтарєва

Національне антикорупційне бюро закрило провадження проти голови Національного банку України Валерії Гонтарєвої щодо можливого виведення коштів її родичами з «Дельта Банку», який наразі ліквідують. Про це пише УНІАН.

У прес-службі бюро повідомили, що кримінальне провадження, зареєстроване 16 грудня 2015 року за фактом зловживання керівництвом НБУ службовим становищем, закрито 12 квітня 2016 рокуу зв`язку з відсутністю складу кримінального злочину.

Раніше, наприкінці лютого, Національний банк інформував про передачу всіх документів щодо рахунків сім`ї голови НБУ Валерії Гонтарєвої у «Дельта Банку» Національному антикорупційному бюро, пропонуючи всім охочим звернутися із запитом до цієї установи і дізнатися інформацію, яка їх цікавить.

Також «Дельта Банк», що ліквідується, отримав дозвіл від невістки голови Національного банку України Валерії Гонтарєвої на розкриття банківської таємниці та 12 лютого оприлюднив інформацію про стан її рахунків до і в період введення до банку тимчасової адміністрації.

За інформацією фінустанови, станом на 3 березня 2014 року, за рік до введення тимчасової адміністрації в «Дельта Банку», на ім`я Валерії Владиславівни Гонтарєвої було відкрито 5 банківських рахунків в національній та іноземній валютах, зокрема, 4 поточних і 1 депозитний.

Загальна сума коштів, що надійшла на них, становила 406 тис. грн. Станом на 3 березня 2015 року, в день введення тимчасової адміністрації в «Дельта Банк», залишок коштів на рахунках Гонтарєвої В. В. становив 169,9 тис. грн. Відтак і розмір належного Гонтарєвій гарантованого відшкодування через Фонд гарантування становив таку саму суму.

Нагадаємо, наприкінці минулого року в низці ЗМІ з`явилася інформація про початок розслідування НАБУ щодо голови Нацбанку Валерії Гонтарєвої через оформлений на її сина депозит у «Дельта Банку». НБУ повідомив, що не отримував повідомлень про таке розслідування від самого бюро, проте запевнив у готовності надати всебічну допомогу в його проведенні.

Згодом антикорупційне бюро повідомило, що не веде розслідування кримінального провадження щодо голови Центробанку, але при цьому здійснює досудове розслідування у кримінальному провадженні за фактом зловживання службовим становищем службовими особами регулятора.

Фонд гарантування вкладів фізичних осіб розпочав процедуру ліквідації найбільшої фінустанови, що потрапила в управління фонду за всю історію банківської системи України, – «Дельта Банку», 8 жовтня 2015-го. З 2 березня минулого року в банку працювала тимчасова адміністрація.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ