a2262fb----------original
Ділянка розташована на території Черкасько-Лозівської сільської ради Дергачівського району Харківської області

Національне антикорупційне бюро розслідує факт незаконного відчуження земельної ділянки площею 18,15 га в інтересах АТ «Інвестор», яке пов’язують з ім’ям нинішнього міністра внутрішніх справ Арсена Авакова. Про це повідомляє Українська правда з посиланням на джерела в НАБУ.

Співрозмовник повідомив, що ГПУ передало в НАБУ дане розслідування влітку.

На запитання, чи фігурує в провадженні ім’я Авакова в НАБУ сказали, що «воно перебуває на початковій стадії, тому говорити про причетність зарано».

Раніше видання «Наші гроші» повідомило, що Національне антикорупційне бюро підозрює колишнє керівництво Дергачівської райдержадміністрації в незаконному відчуженні земельної ділянки площею 18,15 га в інтересах АТ «Інвестор». Про це йдеться в ухвалі Солом’янського районного суду Києва

У кінці грудня 2005 року РДА та «Інвестор» уклали договір купівлі-продажу земельної ділянки несільськогосподарського призначення на території Черкасько-Лозівської сільської ради Дергачівського району Харківської області.

Ця земля з 2001 року була в оренді в «Інвестора» на ній розташовувався оздоровчий табір «Лісова стежка». В 2006 році «Інвестор» перепродав ділянку своєму дочірньому підприємству «Інвестор Еліт Буд».

З матеріалів суду відомо, що на почату липня НАБУ зареєструвало кримінальне провадження про незаконний продаж згаданої землі. В своєму клопотанні детектив вказав, що за нормами Земельного кодексу та постанови уряду перед продажем ділянки мав бути розроблений та затверджений проект землеустрою для відведення.

Але Дергачівська РДА таких рішень не ухвалювала, а одразу ж розпорядженням «Про продаж земельної ділянки несільськогосподарського призначення АТ «Інвестор» вирішила здійснити продаж земельної ділянки.

Крім того, частина ділянки площею 7,74 га знаходиться у межах с. Лісне і розпоряджатися нею мала право лише сільрада. Інша частина ділянки площею 7,1 га відноситься до земель лісового фонду. І її розмір перевищив допустимий розмір (до 5 га) для передання таких ділянок у приватну власність.

НАБУ звернулося до суду за дозволом про доступ до документів, які зберігаються в Дергачівській РДА і стосуються відносин з АТ «Івестор». Суд це клопотання задовольнив.

42% акцій харківського АТ «Івестор» належать дружині нинішнього міністра внутрішніх справ Арсена Авакова Інні Аваковій, яка є головою наглядової ради підприємства. Ще 1,69% акцій належить сину міністра Олександру Авакову.

Також майже 10% акцій володіє народний депутат Ігор Котвіцький, який фігурує в кримінальному провадженні НАБУ про незаконне виведення з України 40 мільйонів доларів.

Нагадаємо, що 2005-2010 рр. Арсен Аваков очолював Харківську обласну державну адміністрацію.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ