Суд
З 30 вересня набули чинності зміни до Конституції в частині правосуддя

Ухвалені Верховною Радою 2 червня зміни до Конституції в частині правосуддя набули чинності.  Про це пише Новое время.

Відповідно до проголосованих змін, скасовано 5-річний термін призначення суддів, і вони призначаються виключно безстроково. При цьому вони фактично позбавляються недоторканності та можуть бути затримані правоохоронцями за підозрою в скоєнні тяжких або особливо тяжких злочинів.

Скасовується можливість притягнення судді до відповідальності за винесення завідомо неправосудного рішення або за порушення присяги.

Також конституційні зміни передбачають реорганізацію Вищої ради юстиції до Вищої ради правосуддя.

Кількість членів ради збільшується на одного –  до 21, але при цьому з його складу виключено міністра юстиції та Генерального прокурора.

Вища рада правосуддя буде матиме право усувати, переводити, звільняти суддів і подавати президенту подання на їх призначення.

Також рада матиме право давати згоду на затримання і арешт суддів.

Від Вищої кваліфікаційної комісії суддів до ВРП переходить право залучати суддів і прокурорів до дисциплінарної відповідальності.

Президент і Рада позбавляються права звільняти суддів, але у глави держави залишається право їх призначати.

Відтепер глава держави позбавлений права створювати суди. Повноваження зі створення, ліквідації та реорганізації судів закріплені за парламентом. Також передбачено позбавлення президента, парламенту і з’їзду суддів права звільняти суддів Конституційного Суду –  суддя зможе бути звільнений тільки за рішенням не менше 2/3 складу КС.

Закон підвищує з 25 до 30 років мінімальний вік для заняття посади судді і при цьому вводить систему конкурсного відбору для призначення суддів.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ