radio
Відтепер частка пісень державною мовою має становити щонайменше 35% загального часу звучання музики

В Україні набув чинності закон, який зобов’язує радіостанції транслювати в ефірі не менше 35% україномовних творів, передає Радіо 24.

Зокрема, документ передбачає запровадження норми, згідно з якою частка пісень державною мовою має становити щонайменше 35% загального часу звучання музичних творів, які виходять в ефір упродовж доби, а також протягом часових проміжків з 7.00 до 14.00 та з 15.00 до 22.00.

Крім того, визначено, що під час здійснення радіомовлення телерадіоорганізації, які розповсюджують музичні твори, серед яких пісні офіційними мовами Європейського Союзу відповідно до умов ліцензії становлять не менш як 60% загального обсягу пісень, поширених протягом доби, зокрема, не менш як 60% від загального обсягу пісень, поширених в кожному проміжку часу з 7.00 до 14.00 і з 15.00 до 22.00, повинні забезпечувати частку пісень державною мовою щонайменше 25%.

Також телерадіоорганізації при здійсненні радіомовлення зобов’язані забезпечувати щонайменше 60% добового обсягу ведення передач, в тому числі інформаційно-аналітичних блоків, розважальних передач (дикторами, ведучими радіопередач) державною мовою.

За невиконання норми передбачено штраф у розмірі 5% загальної суми ліцензійного збору ліцензії.

Контроль за виконанням радіостанціями даних вимог покладено на Національний комітет з питань телебачення і радіомовлення.

Згідно з прикінцевими положеннями, протягом першого року з моменту набуття чинності закону квота становитиме 25%, протягом другого – 30% і з третього – 35%.

Також протягом першого року з моменту набуття чинності законом мінімальна частка ведення передач державною мовою має становити не менш ніж 50%, протягом другого – не менш ніж 55%, а починаючи з третього року – щонайменше 60%.

Закон був ухвалений Верховною Радою 16 червня, підписаний Президентом 7 липня, опублікований в офіційній парламентській газеті «Голос України» 8 липня і набув чинності через 4 місяці після опублікування, тобто 8 листопада.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ