Шокін

Перший заступник голови СБУ – начальник Головного управління з боротьби із корупцією та оргзлочинністю Центрального управління Віктор Трепак написав заяву на ім’я Президента України Петра Порошенка про звільнення із займаної посади. Про це повідомляє ZN.UA з посиланням на джерело в Адміністрації Президента.

Згідно з інформацією, причиною свого кроку Трепак назвав неможливість боротьби з корупцією в умовах, коли Віктор Шокін займає посаду Генпрокурора. Заяву про відставку Трепак написав ще тиждень тому. Як відомо, Порошенко призначив Трепака на посаду 19 липня 2015 року.

Водночас, речник СБУ Олена Гітлянська повідомила, що перший заступник СБУ Віктор Трепак перебуває на лікуванні. «У зв’язку з появою непідтвердженої інформації про відставку першого заступника СБУ Віктора Трепака, хочу наголосити, що, відповідно до чинного законодавства, рапорт на звільнення першого заступника СБУ має подаватися на голову Служби. В управління по роботі з особовим складом СБУ рапорт, про який йдеться у ЗМІ, не надходив. Єдине що можу сказати, Трепак на даний час перебуває на лікуванні», – написала вона на своїй сторінці у Facebook.

Нагадаємо, нарікання на адресу Шокіна були викликані блокуванням з його боку роботи Національного антикорупційного бюро України (НАБУ) та створення Спеціалізованої антикорупційної прокуратури (САП), на що неодноразово звертали увагу чільні представники ЄС, як на істотну підставу відмовити Україні у скасуванні візового режиму. Зокрема, йшлося про так звану «четвірку Шокіна» у складі конкурсної комісії з обрання антикорупційного прокурора – ключової посади для успішного старту НАБУ та САП.

Після особистого втручання голови Європейської Комісії Жана-Клода Юнкера та його телефонної розмови з Президентом Петром Порошенком було досягнуто компромісу у вигляді заміни двох представників Шокіна у складі комісії (начальника Головного слідчого управління Генеральної прокуратури України Юрія Грищенка та заступника начальника Департаменту кадрової роботи Миколи Садового) двома авторитетними громадськими діячами: віце-президентом Конгресу національних громад України Йосипом Зісельсом та головою громадської організації «Всеукраїнська спілка ветеранів АТО» Тарасом Ткаличем.

Не на користь Шокіна, як зазначають правозахисники, й саботаж Головного слідчого управління ГПУ справи «діамантових прокурорів», а також затягування розслідування масових розстрілів на Майдані взимку 2013-2014 рр.

Як повідомляв Інформаційний Акцент, депутат Сергій Лещенко («БПП») заявив, що Генпрокурор Віктор Шокін вже 3 місяці не підписує подання слідчих ГПУ до Верховної Ради про надання згоди на зняття недоторканості, затримання та арешт Юрія Бойка.

Читайте: Transparency International: керівництво України руками Шокіна «приручає» антикорупційний блок

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ