Путін, Олланд та Меркель домовилися про всеосяжне припинення вогню, починаючи з 1 вересня

Президент Франції Франсуа Олланд і канцлер ФРН Анґела Меркель під час телефонних перемовин з російським лідером Владіміром Путіном, що відбулися ввечері 29 серпня 2015 року, домовилися про всеосяжне припинення вогню, починаючи з 1 вересня. Про це йдеться в офіційній заяві Єлисейського палацу, підготовленій за результатами перемовин лідерів трьох країн, пише newsru.ua.

«Вони рішуче підтримали заклик до всеосяжного припинення вогню, починаючи з 1 вересня, у зв’язку з початком наступного тижня навчального року. Вони підкреслили, що дотримання режиму припинення вогню є необхідністю для підтримки стабільної ситуації серед цивільного населення на сході України і зобов’язанням, встановленим Мінськими домовленостями», – наголошується у заяві.

У Єлисейському палаці також зауважили, що Олланд, Меркель та Путін підтвердили свою «прихильність Нормандському формату та процесу (мирного врегулювання, – ред.), який можливо досягнути лише шляхом регулярних контактів у цьому контексті».

Лідери трьох країн нагадали, що ефективний процес виведення важких озброєнь і озброєння калібром менше 100 мм має бути якомога швидше завершено. Спостерігачі, котрі працюють на місцях, повинні мати можливість вільно виконувати свої обов’язки.

Нагадаємо, що 24 серпня у Берліні президент України Петро Порошенко висловився за збереження Нормандського формату (Україна, ФРН, Франція та РФ) як основного майданчика з мирного врегулювання російсько-українського збройного конфлікту в окремих районах Донецької та Луганської областей.

Українські військові фіксують тенденцію до зменшення кількості обстрілів та атак їхніх позицій з боку об’єднаних російсько-терористичних військ. Водночас, що стосується роботи у зоні конфлікту Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ, то через впроваджені бойовиками обмеження, близько половини окупованого Донбасу недоступна для патрулювання місії.

Як повідомляв Інформаційний Акцент, 27 серпня підгрупа з безпеки контактної групи щодо врегулювання ситуації на Донбасі не досягла результатів у Мінську. Зокрема, сторони так і не змогли домовится про відведення озброєння калібру менше 100 мм.

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ