Хосе Угас
Хосе Угас розвиватиме співпрацю з компетентними органами України в розслідуванні корупційних справ

Очільник міжнародної організації Transparency International Хосе Уґас співпрацюватиме з Україною у розслідуванні злочинів екс-чиновників, які незаконно виводили активи з країни. Такими є результатами зустрічі Петра Порошенка з Хосе Уґасом за участю генпрокурора України Юрія Луценка та міністра закордонних справ Павла Клімкіна, передає newsru.ua.

«Голова найавторитетнішої антикорупційної мережі в світі розвиватиме співпрацю з компетентними органами України в розслідуванні корупційних справ, зокрема щодо виявлення та повернення активів, які були незаконно виведені колишніми посадовими особами за межі України», – йдеться в повідомленні.

У ході зустрічі Порошенко поінформував голову правління Transparency International про прогрес України на шляху боротьби з корупцією і останні кроки, які були зроблені українською владою в цій сфері, зокрема створення Національного антикорупційного бюро.

Глава держави також наголосив на важливості реформ і кадрових змінах, які проводить генпрокурор Юрій Луценко і висловив надію, що вже найближчим часом запрацює закон про електронне декларування.

Своєю чергою Хосе Уґас зазначив, що Україна в сфері антикорупційного законодавства є однією з найпрозоріших країн світу, але при цьому звернув увагу на необхідність імплементації всіх законодавчих змін у сфері боротьби з корупцією.

Нагадаємо, Transparency International Україна, адвокати Небесної сотні та інші антикорупційні організації поширили заяву, в якій зазначається, що злочини, вчинені Януковичем і його оточенням, повинні бути повторно вивчені і передані до суду в максимально стислі терміни.

Раніше експерт порахував, на яку суму Янукович пограбував українців: «Якщо говорити про гроші, які вкрав попередній український режим Віктора Януковича, то слід згадати махінації з ПДВ та з державними закупівлями. Щоб ви зрозуміли масштаб цифр: бюджет державних закупівель на рік становив 12 мільярдів доларів. І навіть за найбільш консервативними підрахунками – попередній режим має повернути Україні приблизно 30 мільярдів доларів».

Зазначимо, свого часу Хосе Уґас, будучи спеціальним прокурором Перу, він притягнув до відповідальності чинного президента цієї країни.

Читайте: НАБУ взялося за «чорну бухгалтерію» Януковича і Ко

БЕЗ КОМЕНТАРІВ