Польща
Польща

Українці – найбільш чисельна група іноземців у Польщі. На другому місці – в’єтнамці, наступні – китайці і росіяни. Про це повідомила речниця варшавського Управління з питань іноземців Ева Пєхота, передає Польське радіо.

За її словами, на кінець листопада цього року своє проживання в Польщі юридично воліли закріпити 99 190 осіб. Це на 35% більше, ніж минулого року. «Передусім це українці, які приїжджають до нас», – зазначила Пєхота. Вона підкреслила, що саме українці – найбільш чисельніша група іноземців у Польщі.

Статус біженця цьогоріч у Польщі бажали отримати 11 119 осіб. Найчисельніша група серед них – громадяни Росії, в основному чеченці, а також українці та грузини. Про надання статусу біженця клопотали також громадяни Таджикистану і Сирії.

У цьому контексті речниця польського Управління з питань іноземців роз’яснила різницю між біженцем та мігрантом: «Якщо просто, то біженець – це особа, яка мусила втікати зі своєї країни, натомість мігрант – це той, хто запланував виїзд зі своєї батьківщини і готується до нього. Це можуть бути ті особи, які приїжджають до Польщі на роботу, навчання, або ті, хто знайшов тут кохання, вирішив залишитися і створити сім’ю.

Ті іноземці, життя яких перебуває під загрозою і які вибирають Польщу як країну, де вони планують залишитися, бо знають, що знайдуть тут, наприклад, роботу, можуть клопотати про легалізацію проживання в країні».

БЕЗ КОМЕНТАРІВ