630_400_1470655712-4357
Під час Олімпіади бідняків Ріо годуватимуть у ресторані

У Ріо-де-Жанейро відкрився ресторан для малозабезпечених, де вони можуть отримати їжу абсолютно безкоштовно. Роботу закладу забезпечують за рахунок благодійних організацій та надлишків продуктів, закуплених для учасників змагань.

Ініціатори проекту розповіли, що вирішили використовувати «олімпійську їжу» для того, щоби годувати бідняків, коли дізналися, що частина продуктів, які закуповуються для олімпійського селища, знищується не через погану якість, а тому що їх забагато.

«Ми зробили все можливе, щоби домовитися з постачальниками про доставку надлишків в наш ресторан. Коли я дізнався, що щодня з заводів йдуть 120 вантажівок їжі, але 20 з них повертаються, а їхній вміст спалюють, це стало моєю маною. Ми виступаємо проти марнотратства, це перша мета проекту. Друга – боротьба з голодом, адже ми надаємо людям гідну їжу», – розповів один з ініціаторів проекту Давид Ґерц.

Він переконаний, що годувати гостей в його ресторані будуть набагато краще, ніж в олімпійському селищі. Для створення якісних страв були запрошені 45 шеф-кухарів з усієї планети. Один із них – італієць Массімо Боттура – працює в закладі, який британський журнал Restaurant визнав найкращим у світі.

Щодня в ресторані зможуть поїсти 108 осіб. Право на безкоштовну вечерю матимуть ті бразильці, які отримують допомогу громадських організацій як малозабезпечені.

Як відомо, що Олімпійські ігри проходять в Бразилії на тлі серйозної економічної кризи. Поки гості Олімпіади відвідують змагання, місцеві жителі зізнаються, що в Ріо не вистачає робочих місць. Так, деякі дівчата заради заробітку стають повіями.

Минулого місяця в Ріо пройшли масові протести поліціянтів проти затримок із виплатою зарплати. Правоохоронці нарікали, що бразильська влада занадто зациклена на проведенні Олімпіади, але забула при цьому про свій народ.

Читайте: Акції протесту в Бразилії: демонстранти заблокували шлях Олімпійському вогню (відео)

Важке економічне становище країни погіршується корупційним скандалом, в якому опинилися високопосадовці, зокрема, і президент Ділма Русеф, яка в результаті тимчасово відсторонена від своїх обов’язків. Під час Олімпіади в Бразилії відбудеться голосування з питання імпічменту глави держави.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ