Саміт Великої двадцятки
Документ мають підготувати до липня 2017 року

«Чорний список» країн із непрозорими юрисдикціями, що ухиляються від обміну податковою інформацією, підготують протягом року 20 найбільш фінансово розвинутих країн світу. До таких країн застосовуватимуть певні санкції. Про це домовилися міністри фінансів і глави центробанків за підсумками зустрічі G20, передає ТСН.

Документ мають підготувати до липня 2017 року, коли відбудеться наступна зустріч G20 в німецькому Гамбурзі. Чи буде цей «чорний список» публічним, вирішать безпосередньо перед наступний самітом.

Критерії країн, які можуть потрапити до такого списку, уже визначили. Там є основні три позиції. Перше – країна підписується і бере участь в обміні інформацією за запитом (нині ця вимога є обов’язковою).

Наступний (критерій) – країна буде в обов’язковому порядку брати участь в автоматичному обміні інформацією.

І третє – всі країни, щоб не мати статусу тих, хто не співпрацює, повинні приєднатися до конвенції ОЕСР щодо автоматичного обміну інформацією.

Подробиці та показники, за якими будуть оцінювати відповідність країн зазначеним критеріям – питання наступного року. Також тоді визначаться із санкціями.

Панама вже заявила про намір підписати конвенцію ОЕСР.

Зазначимо, що в світі з 1989 року вже діє подібна організація – FATF. Вона розробляє стандарти з протидії легалізації злочинних доходів, утому числі щодо протидії фінансування тероризму, і стежить за виконанням своїх рекомендацій. Країни, які відмовляються співпрацювати з цією організацією або порушують рекомендації, потрапляють у так звані чорні списки, і до них застосовують обмежувальні заходи залежно від групи ризику.

Читайте: Світова економіка втрачає від корупції 2 трильйона доларів щороку

БЕЗ КОМЕНТАРІВ