Антонов
Мінекономрозвитку пропонує розглянути можливість продажу міноритарного пакета акцій «Антонова»

Найбільшу компанію України з виробництва літаків – державне підприємство «Антонов», що входить до ДАК «Антонов», – можуть частково продати іноземним інвесторам. Таку можливість пропонує розглянути Міністерство економічного розвитку та торгівлі. Про це йдеться в аналітичному огляді ТОП-100 найбільших державних підприємств України, передає ТСН.

Зокрема, мова йде про міноритарний пакет акцій. Цей продаж дозволить просувати продукцію компанії на міжнародних ринках. У Мінекономрозвитку вважають, що продаж акцій «Антонова» допоможе залучити інвестиції, які також можуть надійти від держави за рахунок збільшення акціонерного капіталу або довготривалої позики на пільгових умовах. Стабільний приплив нових замовлень сприятиме економії за рахунок росту масштабів виробництва і поліпшить фінансовий стан і ліквідність ДП «Антонов».

Мінекономрозвитку вказує, що держпідприємство в 2013 році виготовило всього сім літаків, тоді як, наприклад, компанія Boeing – 200 літаків, Embraer – 80, а російська корпорація ОАК – 111. Потреби «Антонова» в оборотному капіталі становлять 100 млн. доларів США, для чого компанії необхідно отримувати замовлення мінімум на шість-сім літаків на рік з авансовим платежем 50%.

Нагадаємо, ДП «Антонов» за підсумками роботи в 2014 році скоротило чистий прибуток за українськими стандартами бухгалтерського обліку (УСБО) на 0,63% порівняно з аналогічним періодом 2013 року – до 39,3 млн грн.

Читайте: Українці навчатимуть арабів будувати літаки

 Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ