Мбасоґо входить у десятку найгірших диктаторів за версією американского журнала «Parade»
Мбасоґо входить у десятку найгірших диктаторів за версією американского журнала «Parad

Чинний лідер Екваторіальної Ґвінеї Теодоро Обіянґ Нґема Мбасоґо за результатами виборів зберіг свою посаду. Таким чином, він, імовірно, подовжить своє 37-річне правління, передає Укрінформ.

Його опоненти стверджують, що вибори у невеликій західноафриканській країні послідовно фальсифікувалися. Деякі опозиціонери навіть закликали до їх бойкоту. Однак, голосування пройшло досить мирно, хоча й з низькою явкою виборців у деяких регіонах.

Водночас сам 73-річний Обіянґ заявив, що очікує отримати більше 90% голосів на свою підтримку.

Обіянґ – нині найдовше займає свою посаду серед президентів у світі. Він є третім за тривалістю правління главою держави після короля Таїланду та королеви Британії.

Він очолив колишню іспанську колонію завдяки військовому перевороту, скинувши і розстрілявши свого дядька за звинуваченням у 80 тисячах убивств.

За даними журналу Forbes, на 2006 рік статки Обіянґа оцінювали в 600 млн. дол., він посідав восьме місце в списку найбагатших правителів світу і шосте – у десятці найгірших диктаторів за версією американского журнала «Parade».

КНДР в 2013 році нагородила Теодоро Обіянґа премією імені Кім Чен Ира. З 2011 року країна має договір про військово-технічну співпрацю з Росією.

Водночас Екваторіальна Гвінея має найвищий показник ВВП на душу населення серед усіх африканських країн.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ