ГЕС
ГЕС планують здати в експлуатацію протягом 15 років

У Таджикистані збудують найвищу греблю у світі заввишки 335 метрів. Допоможе у реалізації проекту Рогунської гідроелектростанції на річці Вахш італійська компанія Salini Impregilo. Сума угоди між сторонами – 3,9 млрд. доларів, пише dt.ua.

Італійці взяли на себе проектні роботи, придбання обладнання і зведення об’єкта. У цілому ж ГЕС проектною потужністю 3600 МВт планується здати в експлуатацію протягом 15 років.

Будувати її почали 1986 р., а заморозили 1993 р. через нестачу коштів і масовий виїзд з країни фахівців, які приїхали на об’єкт в радянські часи.

2004 року влада підписала новий контракт з російською компанією «Русал», але його розірвали через розбіжності за технічними параметрами греблі.

2010-го Таджикистан вирішив побудувати станцію самотужки, але натрапив на опір сусіднього Узбекистану, який побоювався екологічних наслідків зведення греблі.

Згодом Таджикистан звернувся за експертною думкою до Світового банку. Згідно звіту, опублікованого 1 вересня 2014 року, проект Рогунської ГЕС визнали нешкідливим для навколишнього середовища і населення Центральної Азії.

Душанбе оголосив міжнародний тендер на будівництво ГЕС, який завершився перемогою італійської компанії.

Читайте: В Ізраїлі ГЕС працюватиме на воді з Мертвого моря

БЕЗ КОМЕНТАРІВ