Мустафа Найєм
Мустафа Найєм

«Заява трьох про єдність. Це сумно. Це натягнуто. А після скандалів останніх днів це ще й смішно. Насправді це не єдність, а дуже явне бажання її продемонструвати. Мені «пощастило», і в силу різних обставин я з робочих питань стикаюся як з представниками парламенту, так і уряду та адміністрації президента. І я з повною відповідальністю можу сказати: там немає єдності. Ні на якому рівні – ні на найвищому, ні на середньому, ні на рівні рядових співробітників». Про це на своїй сторінці у Facebook написав народний депутат Мустафа Найєм, коментуючи спільну заяву Порошенка, Яценюка та Гройсмана.

За словами Найєма, єдине, що зараз об’єднає владу – це страх і нерішучість. «Це страх програти один одному, страх перед людьми, і як наслідок – нерішучість в ухваленні необхідних і важливих рішень. Надії на майбутнє дуже слабкі. Тому що, як не прикро визнавати, коаліційна угода не закріплює «план конкретних кроків з реалізації стратегії розвитку держави». Коаліційна угода взагалі не закріплює нічого – завдяки зусиллям діючого прем’єр-міністра з тексту угоди ще торік були викреслені головні елементи – дедлайни, тобто терміни виконання тих чи інших кроків, і відповідальні за виконання різних блоків документа», – пише депутат.

На переконання політика, заради реформ та майбутнього українській владі потрібна єдність, а не боротьба один з одним: «Так, ми багато чого за цей рік зробили. Однак багато що з цього стало можливим всупереч, через силу, а не завдяки якійсь міфічній єдності. Багато чого стало реальним в результаті боротьби один з одним, а не з системою і її недоліками. Тільки ледачий не знає про бюрократичні битви в коридорах влади, основним лейтмотивом яких виступає зовсім не Український успіх, а спроба підставити один одного, «спалити» і зігрітися навколо цього полум’я. На це йдуть колосальні ресурси – сили, час, гроші і нерви».

БЕЗ КОМЕНТАРІВ