Небесна Сотня
Небесна Сотня

Сьогодні, 16 листопада, о 15:00 у Печерському райсуді столиці (Хрещатик, 42а) після чергової перерви заплановано розгляд справи щодо продовження арешту для колишнього начальника Управління СБУ у Києві та Київській області генерала Олександра Щеголєва. Його звинувачують у керуванні операцією «Бумеранг» та в безпосередньому керівництві штурмом Будинку профспілок 18 лютого 2014 року. Згідно з висновком слідчих, дії підозрюваного призвели до загибелі 2 осіб та поранення більше 30 активістів Майдану.

Як передає із суду кореспондент видання Інформаційний Акцент, розгляд справи мав розпочатися о 10:00, однак через затримку в доставці підозрюваного початок відклали на півтори години. Адвокати відразу заявили, що не ознайомлені з клопотанням прокурора про продовження тримання під вартою. Прокурор на це заперечив, що на попередньому засіданні було продемонстроване відео, яке засвідчує, що клопотання було вручене захисту та підозрюваному. Окрім цього, захист міг ознайомитися з документом в очікуванні доставки Щеголєва. Однак суддя Світлана Шапутько проігнорувала доводи прокуратури та погодилася перервати засідання до 15:00.

Сторона обвинувачення висловлює побоювання в тому, що адвокати й після ознайомлення з текстом клопотання будуть затягувати процес. Зокрема, один із варіантів гальмування справи – відводи прокурора й судді, виклики швидких тощо. Адвокатська дорадча група, що займається захистом інтересів сімей загиблих на Майдані, закликає громадян прийти на засідання та засвідчити небайдужість до справи напередодні річниці Революції Гідності.

Зауважимо, що у попередньому судовому засіданні, 13 листопада, адвоката підозрюваного забрала швидка ще до початку самого засідання. Сам генерал теж скаржився на погане самопочуття. Відтак суддя Печерського райсуду Шапутько погодилася перенести засідання на 16 листопада, аби дочекатися участі у засіданні обох захисників підозрюваного. Це ризикований крок, зважаючи на те, що термін дії попереднього запобіжного заходу спливає 18 листопада. Так, аби подовжити тримання під вартою підозрюваного на жовтень, суду знадобилося кілька спроб. Клопотання прокуратури почали розглядати 13 жовтня, адвокати оголошували клопотання про відвід прокурора, а згодом і судді, не обійшлося без викликів швидкої (адвокату Прядко та підозрюваному Щеголєву). Однак суддя Лариса Цокол все ж встигла продовжити тримання під вартою, ухваливши відповідне рішення після 23:00 15 жовтня.

Додамо, що Щеголєва взяли під арешт 21 серпня 2015 року за звинуваченням, зокрема, у перевищенні влади або службових повноважень, що спричинили тяжкі наслідки.

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ