Нардепу Мельничуку загрожує 10 років позбавлення волі
Нардепу Мельничуку загрожує 10 років позбавлення волі

Народний депутат України від групи «Воля народу» Сергій Мельничук може бути притягнений до кримінальної відповідальності через те, що вказав в електронній декларації за 2015 рік дохід у розмірі 1 трильйон гривень. Про це у коментарі Обозревателю повідомив очільник ДФС Роман Насіров.

«Потрібно розуміти, що це не 1 квітня і взагалі не жартівлива історія. Якщо народний депутат хотів показати недосконалість системи електронного декларування, то, напевно, є інші способи це зробити, ніж показувати у своїх доходах 1 трильйон гривень готівкою», – наголосив Насіров, уточнивши, що в тому разі, якщо нардеп не виправив свої дані в декларації, то служба перевірить зазначену в документі інформацію.

«Народний депутат нічим не відрізняється від іншого громадянина України – це фізособа. Тому процедура єдина для всіх: спочатку проведемо перевірку, потім направимо лист з проханням пояснити такий дохід, далі буде складено акт. Згодом будемо слідувати регламенту», – зауважив очільник Державної фіскальної служби.

Крім того, юристи пояснили, що декларанти можуть нести відповідальність або за незаконне збагачення, або за ухилення від сплати податків. Перше діяння передбачає позбавлення волі на термін до 10 років із позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років з конфіскацією майна. За друге загрожує штраф від 1 тисячі до 25 тисяч неоподатковуваних мінімумів (від 17 тисяч до 425 тисяч гривень) або позбавленням права обіймати певні посади на строк до трьох років із конфіскацією майна.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ