В Україні заборонений гральний бізнес, водночас до азартних ігор не належить проведення лотерей
В Україні заборонено гральний бізнес, але до азартних ігор не належить проведення лотерей

На лотерейному ринку зацікавлені особи використовують свій політичний вплив для включення в список «антиросійських» санкцій своїх конкурентів. Як наслідок, бюджет України втрачає надходження, а Росія одержує нові докази в діалозі з Заходом того, що впливові сили в Україні використовують війну для своїх бізнес-інтересів. Про це йдеться в блозі журналіста Сергія Глушка.

Як пише журналіст із посиланням на публікації в ЗМІ, після рішення РНБО України від 02.09.2015 року про включення до списку санкцій «проросійських», як їх кваліфікували без суду і слідства, юридичних осіб – лотерейних операторів «М.С.Л» і «Патріот» національний ринок лотерей виявився фактично монополізованим компанією УНЛ, яка до цього мала лише 5% ринку. Такий стан справ пов’язують з депутатом від БПП Олександром Третьяковим.

«У принципі, це секрет Полішинеля, оскільки серед експертів і журналістів всі, кого цікавить ця тема, добре знають, що торік нардеп Третьяков взяв під свій контроль компанію УНЛ, яка до цього належала групі іноземних інвесторів», – зазначає автор.

Коментуючи обшук в УНЛ в грудні минулого року, юрист УНЛ Станіслав Оліфіренко тоді заявив: «Триває відверте правове свавілля. Але це свавілля не взято на порожньому місці. Воно чиниться за підтримки таких народних депутатів, як Білоус, як Третьяков».

Раніше компанія УНЛ належала європейським власникам Пітеру Шетті (Швейцарія), Вулфу Кламмерту (Австрія) і Францу Ренґхоферу (Австрія), але з незрозумілих причин перейшла в руки офшорів, за якими формально вказані кілька нікому не відомих українських громадян. У нещодавній публікації в «Дзеркалі тижня» самі депутати визнали, що лотерейний ринок монополізували «любі друзі», яким «це віддали» і які там утримують «ігрові автомати, які назвали лотереєю».

Доходи від лотерейної монополії стали «з відома керівництва країни» одним із струмочків фінансування партійного будівництва, вирішення партійних питань.

«Усі потоки – в одну провладну команду», – визнали в українському парламенті.

Журналіст із посиланням на ЗМІ вказує, що, за неофіційними даними, Третьяков отримує від лотерейного бізнесу щомісяця 60-90 мільйонів гривень, частину з яких, щоправда, віддає на потреби своєї фракції в парламенті.

«Але важливо не тільки те, що рейдерство залишилося невід’ємною частиною вітчизняної бізнес-культури, як і участь політиків у розподілі ринку. Гірше інше. Якщо раніше для зачистки конкурентів використовували фейкові або замовні судові рішення, то зараз для боротьби з конкурентами не гребують використовувати війну, зокрема антиросійські санкції, рішення про які ухвалює РНБО і затверджує президент України», – наголошує автор.

Нагадаємо, Міністерство фінансів виступає за легалізацію грального бізнесу.

Як відомо, 15 травня 2009 року Верховна Рада ухвалила закон «Про заборону грального бізнесу в Україні». За порушення закону передбачено штраф у розмірі 8 тисяч мінімальних зарплат з конфіскацією грального обладнання, а прибуток від проведення азартних ігор підлягає перерахуванню до держбюджету. До азартних ігор не належать організація та проведення лотерей, гра в більярд, кеглі, інші ігри, які не передбачають призів і виграшів.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ