Народний депутат запропонував запровадити терміни "порядний корупціонер" і "йо-декларування"
Народний депутат запропонував запровадити терміни “порядний корупціонер” і “йо-декларування”

Народний депутат України Євген Дейдей зареєстрував у ВРУ проект закону «Про запобігання корупції та загальні засади йо-декларування», де пропонується запровадити поняття «порядний корупціонер». Про це інформує УНН.

За словами Дейдея, «порядний корупціонер» – це корупціонер, який своєчасно, у терміни, передбачені цим законом, відображає в йо-декларації відомості про активи, інші доходи та вигоди, набуті в результаті корупційної діяльності.

Що ж до йо-декларації, то це, на думку нардепа, є декларацією особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, подана шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції.

«Незважаючи на те, що в Україні існує доволі жорстке антикорупційне законодавство, справа запровадження е-декларацій не тільки доволі серйозно пробуксовує, а й перетворюється із затяжної епопеї на фарс, що має всі шанси закінчитися доволі драматично. Навіть на даний момент часу є окремі ознаки дискредитації ідеї е-декларування на українських теренах», – зазначив парламентар.

У пояснювальній записці до документа він наголосив, що законопроект повинен «розширити можливості системи декларування в рамках йо-декларування шляхом забезпечення відображення інформації із відповідних державних реєстрів (баз) щодо нерухомого майна, рухомого майна (автомобілів) та юридичних осіб».

Читайте: Жоден нардеп так і не подав електронну декларацію

БЕЗ КОМЕНТАРІВ