«Опора»: на засідання комітетів найгірше ходять депутати-мільйонери
«Опора»: на засідання комітетів найгірше ходять депутати-мільйонери

Найгіршу відвідуваність засідань комітетів Верховної Ради продемонстрували депутати, які заробляють більше мільйона гривень. Про це свідчать дані аналізу громадської мережі «Опора».

Активісти проаналізували усі оприлюднені декларації депутатів і поділили їх на чотири групи: дохід до 100 тисяч гривень – 93 депутати; від 100 до 500 тисяч гривень – 180 депутатів; від 500 тисяч до 1 мільйона – 44 депутати; більше 1 мільйона – 96 депутатів.

Найкращий показник відвідуваності засідань комітетів показали депутати з рівнем доходів від 500 тисяч до 1 мільйона гривень. На другому місці найбідніші депутати, а на третьому – депутати з доходом від 100 до 500 тисяч гривень. А найгірше на засідання комітетів ходять найбагатші депутати.

Зазначимо, нинішнє законодавство не дає керівництву парламенту ефективних механізмів впливу на дисципліну та відвідуваність народними депутатами засідань Ради й комітетів. Про це заявив спікер Володимир Гройсман. Водночас, як повідомляв Інформаційний Акцент, спікер наголошує, що з вересня на парламент таки чекають реформи. Зокрема, у новий кодекс поведінки депутатів можуть увійти положення про покарання за бійки під куполом, кнопкодавство і прогули.

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ