Андрій Лозовий
Андрій Лозовий

Регламентний комітет Верховної Ради поки не отримав подання Генпрокурора України Віктора Шокіна про зняття недоторканності з депутата Радикальної партії Андрія Лозового. Про це Укрінформу повідомив в.о. голови комітету Павло Пинзеник.

«Крім заяви Шокіна і Ляшка, більш нічого у Верховній Раді немає. Ні в Регламентному комітеті, ні в експедиції Верховної Ради, в канцелярії жодної заяви немає, за моїми даними. За регламентний можу ручатися на 100%, за експедицію – на 99%», – сказав він. На запитання, коли комітет зможе розглянути подання після того, як його отримає, Пинзеник припустив, що у вересні.

Раніше генпрокурор Віктор Шокін заявив, що направив до Ради подання на зняття недоторканності та арешт народного депутата від коаліції. Голова фракції Радикальної партії Олег Ляшко заявив, що йдеться про члена його фракції Андрія Лозового.

Депутата підозрюють у вчиненні низки кримінальних правопорушень у трьох епізодах, вчинених з грудня 2014 по липень 2015 року. Йдеться про правопорушення проти основ національної безпеки України, громадського порядку, авторитету органів державної влади, органів місцевого самоврядування та правосуддя. Крім того, в ГПУ вважають, що Лозовий може спробувати залякувати і впливати на свідків і потерпілих, а також, використовуючи владні повноваження, перешкоджати кримінальному провадженню.

ГПУ наводить кілька епізодів. Перший стосується подій у суді Маріуполя у грудні 2014 року. За даними Генпрокуратури, Лозовий, Мосійчук та Лінько втручалися у діяльність суду, висловлювали погрози застосування насильства щодо суддів у Маріуполі.

У квітні 2015 року у приміщенні Коцюбинської селищної ради Лозовой разом з Мосійчуком та Ліньком «вчинив хуліганські дії та протиправно застосував до працівників селищної ради насильство у зв’язку з їхньою службовою діяльністю, вимагаючи вчинити певні дії». При цьому ГПУ зазначає, що депутати використали привід надання земельних ділянок задля створення позитивного іміджу своєї діяльності.

Третій епізод стосувався подій у липні 2015 року в приміщенні Зарічненського відділу УМВ в Рівненській області. «Лозовий чинив опір працівнику правоохоронного органу під час виконання ним службових обов’язків та перешкоджання законній діяльності ЗСУ в особливий період». Згідно з повідомленням, Лозовий, перебуваючи у будівлі міліції, яка є  режимним об’єктом, відмовився виконувати правила пропускного режиму, застосував насилля до заступника начальника Зарічненського РВ УМВС-начальника міліції громадської безпеки Дерія.

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ