Нардеп із "БПП" "вліз" у кредит на кілька сотень мільйонів гривень
Нардеп вліз у кредит на кілька сотень мільйонів гривень

Народному депутату від «БПП» Івану Віннику заборонили виїжджати за межі України у зв’язку з заборгованістю перед російським «Альфа Банком» і «ПриватБанком» на суму 371 мільйон гривень. Про це йдеться в ухвалі Апеляційного суду Києва від 19 жовтня.

Обмеження буде чинним до моменту погашення Вінником боргів перед банками. Щоправда, суд відмовився вилучати паспорт у народного обранця.

За словами представників «Альфа Банку», Вінник має 1/4 квартири, а також чотири малі судна. Крім того, установа заявила, що нардеп як боржник приховує наявність цього майна.

Відповідно до реєстру суден малого флоту, 2016 року парламентар мав у власності чотири самохідні моторні судна – два 2005 року випуску, одне 2006 і одне 2008 року.

У своїй електронній декларації за 2015 рік нардеп зазначив, що не має корпоративних прав і не є бенефіціаром жодної із компаній. До того ж, він задекларував тільки автомобіль BMW 750i 2008 року випуску і оренду номеру в готелі «Національний».

Додамо, 24 березня 2014 року Новокаховський міський суд Херсонської області видав рішення про стягнення з Вінника Івана Юлійовича і Ткачука Станіслава Сергійовича 335,43 мільйона гривень. Ця заборгованість утворилася, оскільки Вінник і Ткачук 2008 року поручилися за кредит ТОВ «Завод Будівельних матеріалів № 1» в «Альфа Банку».

Крім того, нардеп має борг у 35,57 мільйона гривень перед «ПриватБанком». Про цю заборгованість Вінник у своїй електронній декларації не повідомив. Ідеться про борг банківського кредиту ТОВ «Глобал концентрейт», поручителем за яким також був представник «БПП».

БЕЗ КОМЕНТАРІВ