Проект змін до Конституції
Проект змін до Конституції

Народні депутати проголосували за те, щоби допрацьований законопроект про зміни до Конституції розглянули в Конституційному Суді, повідомляє Еспресо. TV.

У законопроекті йдеться про закріплення нових повноважень за органами місцевого самоврядування. Президент та Кабмін здійснюватимуть нагляд за законністю місцевих рішень за допомогою префектів. Призначення голів обласних та районних адміністрацій центральною владою скасовується.

Велику кількість суперечок викликала норма в перехідних положеннях законопроекту щодо особливого порядку проведення місцевих виборів у деяких районах Луганської та Донецької областей. У документі зазначено, що перебіг виборів на цих територіях має описати окремий закон.

«Проект змін до Конституції не передбачає особливого статусу Донбасу. Там його просто немає. Проект лише припускає можливість специфічного порядку здійснення місцевого самоврядування в окремих адміністративно-територіальних одиницях Донецької і Луганської областей», – наголосив Порошенко під час виступу в парламенті.

Нагадаємо, що зміни в Конституцію стосуються децентралізації влади в країні. Їх презентував на початку липня Президент України Петро Порошенко.

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ