військові АТО
Закон допоможе розірвати контракти військовим, які підписали контракт ще на початку АТО

Верховна Рада ухвалила закон, що дозволяє військовим, які на початку АТО уклали контракти «до завершення особливого періоду», розірвати або укласти такі контракти заново. За відповідне рішення після декількох спроб проголосували 233 депутати, передає Українська правда.

Виступаючи перед голосуванням з трибуни, одна зі співавторів документу, депутат від «Батьківщини» Олена Шкрум заявила, що наразі на фронті служать близько 20 тисяч людей, які на початку АТО уклали такі контракти і досі не можуть звільнитися.

«У нас наразі є з вами понад 20 тисяч військовослужбовців, які пішли під час першої хвилі мобілізації добровольцями в армію, уклали контракт на так званий строк до завершення особливого періоду, тобто до завершення АТО, тобто фактично безстроково. Досі вони служать в армії. Вони вже бачили неодноразово людей, які туди приходять на шість місяців, на 12 місяців, на 18 місяців. Всі інші мають право зупинити свої контракти, а ці інші 19 із гаком тисяч людей не мають права цього зробити», – сказала вона.

Своєю чергою, представник профільного комітету Тарас Пастух заявив, що цей закон оминув увагою військових, які 2012-2013 рр. уклали контракт на 3 роки.

«Наше законодавство передбачає, що з моменту настання особливого періоду дія таких контрактів автоматично продовжується. І ми вже маємо на сьогодні практику, коли військовослужбовці, котрі відслужили три роки, вже служать понаднормово більш ніж два роки», – сказав він.

У зв’язку з цим нардеп запропонував поправку про те, щоби після завершення контракту його дія продовжувалася на період до оголошення демобілізації, але не більше, ніж на 12 місяців. Ця поправка також була врахована під час голосування.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ