Сергій Горбатюк може очолити ГПУ
Сергій Горбатюк може очолити ГПУ

У Верховній Раді збирають підписи за кандидатуру Сергія Горбатюка на посаду Генерального прокурора України, передає 112 Україна.

«Я подав свій підпис разом з двома десятками інших молодих депутатів за Горбатюка. Я його знаю і бачу його щире бажання розкрити злочин по Майдану, працював з ним над низкою законопроектів і я готовий за нього поручитися, він буде достойним генпрокурором», – заявив нардеп від фракції «Народний фронт» Антон Геращенко.

Депутат Леонід Ємець («НФ»), у свою чергу, зазначив, що ініціатором збору підписів виступає Сергій Лещенко («Блок Порошенка»).

Раніше парламентська фракція «Блок Петра Порошенко» розпочала збір підписів за призначення лідера фракції Юрія Луценка генеральним прокурором України. Збір підписів ініціював народний депутат від «БПП» Руслан Сольвар.

За даними джерел в Адміністрації президента, в якості заміни генпрокурору Віктору Шокіну розглядаються дві основні кандидатури – його заступник Юрій Столярчук та Юрій Луценко.

Читайте: Прокурор у справі Майдану може очолити ГПУ

Як повідомляв Інформаційний Акцент, відставку Генерального прокуратора України Віктора Шокіна народні депутати розглянуть 29 березня на засіданні Верховної Ради.

За словами речника Генеральної прокуратури України Владислава Куценка, у Верховній Раді не вистачає голосів депутатів для відставки Генерального прокурора Віктора Шокіна.

Нагадаємо, 16 березня Генеральний прокурор Віктор Шокін повернувся на робоче місце.

16 лютого Генеральний прокурор Віктор Шокін написав заяву про відставку. 19 лютого її передали до Адміністрації президента.

Сам Шокін після цього відправився у відпустку. Однак, в ГПУ неодноразово давали зрозуміти, що у парламенті можуть не задовольнити заяву головного прокурора про відставку.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ