Курсант ЗСУ
Рада дозволила іноземцям воювати на боці України

Верховна Рада ухвалила закон, який дозволяє іноземцям служити за контрактом в Україні. За відповідне рішення проголосували 229 народних депутатів, пише Українська правда.

Документ дозволяє іноземцям служити в України, не отримуючи громадянства. Окрім того, тепер вони матимуть право на соціальну допомогу. Ініціатори закону прогнозують, що завдяки його ухваленню можна буде сформувати кілька боєздатних та вмотивованих підрозділів рівня батальйону; зменшити людські та матеріальні втрати України від бойових дій; декриміналізувати діяння, що не є суспільно небезпечними, які мають місце в зоні АТО.

Нагадаємо, у першому читанні Рада схвалила законопроект 12 травня 2015 року. Один із авторів документу, Дмитро Тимчук тоді наголошував, що іноземці не мають права воювати в Україні, більше того, їхні дії, щонайменше, підпадають під ознаки статті 263 Кримінального кодексу України «Незаконне поводження зі зброєю, бойовими припасами або вибуховими речовинами». Водночас він зазначив, що після початку формування на добровольчій основі спеціальних підрозділів МВС України та батальйонів територіальної оборони ЗС України, у зону антитерористичної операції почали самостійно прибувати іноземці з військовим досвідом. Частина з них, попри відсутність на те правових підстав, брали та беруть участь у бойових діях.

Як повідомляв Інформаційний Акцент, зарплату бійців АТО зі стажем прирівняють до заробітків нових поліцейських, а саме до 8 тисяч гривень. Крім того, їм дозволять підписувати короткострокові контракти – на 6 місяців. За відповідний Закон проголосували народні обранці 6 жовтня 2015 року.

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ