Юрій Луценко
Юрій Луценко заявив, що готовий очолити Генеральну прокуратуру

З Верховної Ради відкликали законопроект, згідно з яким вносилися зміни до законодавства про вимоги до кандидати на місце генпрокурора. Про це свідчить статус документа на сайті парламенту.

Проект закону № 4379 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо діяльності Генеральної прокуратури України та Державного бюро розслідувань» відкликали ще 14 квітня, коли автора проекту – Степана Кубіва – призначили першим віце-прем’єром, міністром економічного розвитку та торгівлі до нового уряду.

У документі була пропозиція дозволити розглядати кандидатів на посаду генпрокурора, що мають вищу освіту та стаж у сфері права чи досвід праці у правоохоронних чи законодавчих органах не менше, ніж 5 років.

Нинішнє законодавство передбачає, що посаду генпрокурора може обійняти лише громадянин України, який має вищу юридичну освіту та стаж роботи у сфері права від 10 років.

Як повідомляв Інформаційний Акцент, 16 лютого генеральний прокурор Віктор Шокін написав заяву про відставку. 19 лютого її передали до Адміністрації президента.

29 березня Верховна Рада надала згоду на звільнення генерального прокурора Віктора Шокіна.

За даними джерел в Адміністрації президента, на крісло Шокіна претендують його заступник Юрій Столярчук та лідер фракції БПП Юрій Луценко.

Читайте: Марина Данилюк: Політична Камасутра під генпрокурора Луценка

Як відомо, подання на призначення генпрокурора вносить до парламенту президент. Депутати мають  затвердити його не менш ніж 226 голосами.

Раніше Петро Порошенко в інтерв’ю українським телеканалам заявив, що почне консультації з керівниками всіх парламентських фракцій щодо кандидатури майбутнього генпрокурора одразу після того, як ВР проголосує за прем’єр-міністра і склад уряду.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ