Фірташ, Коломойський
Фірташ та Коломойський втратили монополію на українському ринку добрив

Через ухвалення законопроекту 2558а Дмитро Фірташ втратив монополію на українському ринку добрив. Про це на своїй сторінці у Facebook написав заступник голови «Української аграрної асоціації» Мар’ян Заблоцький.

Крім того, за його словами, додатковий заробіток втратив і Ігор Коломойський, який також контролює один завод із виробництва добрив. «Їхні депутати в Раді не підтримали законопроект. Всього олігархи втратили між 50 та 260 млн. доларів надмірної націнки на добрива щороку. Відбулось це без зайвого галасу, рвання голосових зв’язок громадських активістів та без футболок з написом», – написав Заблоцький.

За словами заступника голови асоціації, голосування відбулося за повної підтримки МінАПК та Прем’єр-міністра, якого «зараз чомусь звинувачують у зв’язках з Фірташем». «Впевнений, що надмірна увага до цього питання тільки б зашкодила схваленню законопроекту, на що знадобилось всього 3 місяці. Громадськість поки що не надто й знає про цю надзвичайно важливу зміну, а от аграрії дуже скоро відчують, коли нарешті зможуть купляти не тільки українські та російські азотні добрива», – підсумував він.

Нагадаємо, 8 грудня Верховна Рада підтримала законопроект «По внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо дерегуляції в агропромисловому комплексі». Законопроектом пропонується скасувати або обмежити дію 22 дозвільних процедур та вимог на аграрному ринку, зокрема, у сфері пестицидів та агрохімікатів. Так, по-перше, законопроект звужує коло суб’єктів аграрного ринку, які повинні отримувати ліцензії на застосування засобів захисту рослин. Раніше близько 30 тисяч підприємств були змушені отримувати такі ліцензії. По-друге, законопроектом пропонується запровадити цивілізований принцип обігу добрив, що передбачає відсутність реєстрації найпоширеніших видів добрив.

Документ передбачає включити в українське законодавства дозвіл імпорту без реєстрації деяких видів добрив – тих, що відповідають списку добрив, допущених до вільного обігу без реєстрації у ЄС.

Раніше в Україні була присутня жорстка процедура дозволів на обіг добрив. Так, кожному окремому виробнику слід було отримувати дозвіл на застосування та завезення в Україну для кожного конкретного виду добрив. Ця процедура тривала в середньому 500 днів. Через це значна частина постачальників добрив відмовлялася співпрацювати з Україною.

Як відомо, 28 травня черкаський «Азот» і «Рівнеазот», що входять до складу компанії Ostchem, зупинили роботу. У компанії зазначали, що «робота зупинена через переслідування з політичних мотивів і тиск на бізнес». Черкаський «Азот» і «Рівнеазот» належать до холдингу Оstchem, який об’єднує підприємства азотної хімії Group DF. Засновник і власник Group DF – бізнесмен Дмитро Фірташ.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ