Нардепи-прогульники зекономили Раді півтора мільйона гривень

Парубій
Парубій заявив, що для багатьох депутатів грошові штрафи є несуттєвими і не змушують їх ходити на засідання

Унаслідок невиплати зарплати депутатам, які не відвідують засідання парламенту, Верховна Рада зекономила 1,5 млн. гривень. Про це заявив голова Верховної Ради Андрій Парубій, пише Українська правда.

Він зазначив, що для багатьох депутатів грошові штрафи є несуттєвими і не змушують їх ходити на засідання, тому закликав громадськість здійснювати тиск на прогульників.

«За останній місяць-півтора, коли цей громадський тиск зріс, я можу сказати впевнено, що Верховна Рада стала працювати більш ефективно», – заявив він.

Також Парубій заявив, що його погроза публікувати прізвища прогульників у газеті «Голос України» також подіяла і депутати стали активніше ходити на роботу.

Відповідаючи на запитання про те, чи може у цій ситуації бути ефективним імперативний мандат, він нагадав, що такий механізм вже працює – фракції можуть виключати депутатів, які виходять з фракції. Зокрема, цим скористалася фракція «БПП», виключивши Миколу Томенка і Євгена Фірсова.

Водночас, за його словами, цей механізм викликає критику з боку західних партнерів України, які називають його недемократичним.

Як відомо, постійні прогули народних депутатів – це буденна справа для українського парламенту. Спікеру ВРУ періодично доводиться закривати засідання через відсутність необхідної для ухвалення рішень кількості депутатів.

Читайте: Парламентарям збільшать навантаження та штрафуватимуть за прогули

БЕЗ КОМЕНТАРІВ