вихідні дні
Парламентарії вважають, що в Україні зберігається проблема нераціональної кількості вихідних днів

Нардепи пропонують встановити робочими днями 1, 2 і 9 травня. Відповідні дати пропонується вилучити зі списку святкових і неробочих днів. Про це йдеться в законопроекті №4722, зареєстрованому в парламенті. 

Задля увічнення перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939-1945 років пропонується зберегти лише День пам’яті та примирення, який відзначається щороку 8 травня.

У пояснювальній записці зазначається, що позитивний зміст таких свят, як День міжнародної солідарності трудящих та День перемоги, «був спаплюжений через проросійську пропаганду».

«Крім того, в Україні зберігається проблема нераціональної кількості вихідних днів, що є неприпустимим у складний економічний період, який також збігається з часом міжнародного збройного конфлікту між Росією та Україною», – наголошується в записці.

Саме тому, на думку авторів законопроекту, є необхідність скорочення переліку святкових днів.

Законопроект також передбачає скасування норми трудового законодавства про те, що у випадку, коли святковий або неробочий день збігається з вихідним днем, вихідний день переноситься на наступний після святкового або неробочого.

Як відомо, за встановлення робочими днями 8 березня, 1, 2 і 9 травня виступає також Український інститут національної пам’яті.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ