борг
Україна не може виплатити свої борги в 2016 році

Верховна Рада України скасувала кінцеву дату дії мораторію на виплату частини державного боргу, встановлену чинним законодавством. Закон насамперед стосується «російських» єврооблігацій на 3 млрд дол., які мали бути погашені в 2015 році, а також гарантованого державою кредиту «Укравтодору» на 140 млн. дол., пише Українська правда.

За законопроект про внесення зміни до статті 4 закону України «Про особливості здійснення операцій з державним, гарантованим державою боргом та місцевим боргом» щодо набрання чинності (№3677) проголосували 242 народних депутати за необхідного мінімуму в 226 голосів.

Згідно з чинним законодавством, дія мораторію мала закінчитися 1 липня 2016 року.

«Торік нашими спільними зусиллями вдалося провести реструктуризацію комерційного боргу держави. З 22,6 млрд. дол. реструктуризували 19,54 млрд. дол.. Але залишилися невирішеними і проблемними два питання. Питання номер один – це 3 млрд. дол. еврообліагацій, які мали бути погашені 20 грудня 2015 року і питання два – це 140 млн. дол., гарантованого державою кредиту «Укравтодору», – сказала заступник міністра фінансів Оксана Маркарова.

Вона також наголосила, що Україна не може погасити ці борги у 2016 році.

Голова підкомітету з питань державного боргу і фінансування держбюджету комітету Ради з питань бюджету Андрій Гордєєв зазначив, що комітет підтримав законопроект і закликав депутатів проголосувати за нього.

«Якщо не ухвалимо його, то з 1 липня настає зобов`язання виплат, зокрема й країні-агресору», – сказав Гордєєв.

Як повідомляв Інформаційний Акцент, Москва судитиметься з Києвом через борг у 3 млрд. доларів. Зокрема, президент РФ Владімір Путін доручив міністру фінансів Антону Силуанову подати до суду на Україну.

Водночас Рада директорів МВФ 16 грудня 2015 року визнала офіційний статус російської позики Україні у $3 млрд., наданої в грудні 2013 року уряду Азарова-Януковича.

Як відомо, Міністерство фінансів України і уряд РФ не досягли згоди щодо умов реструктуризації облігацій зовнішнього державного боргу на суму 3 млрд дол., термін погашення яких настає в грудні 2015 року. Раніше Президент Росії Владімір Путін анонсував рішення уряду РФ про те, що РФ готова відкласти платежі за боргом до 2016 року.

Нагадаємо, 8 грудня Рада директорів Міжнародного валютного фонду схвалила рішення про зміну правила кредитування, дозволивши продовжувати підтримку країн, які мають суверенну заборгованість. Це рішення дозволить Україні й надалі отримувати підтримку МВФ, навіть якщо вона пропустить виплати за так званим «боргом Януковича».

БЕЗ КОМЕНТАРІВ