d611e1404c4919a2759858b572d3b062
Віктор Пинзеник у вівторок запропонував вимагати від Кабінету міністрів скасування липневої постанови про підвищення зарплат членам уряду

1 листопада Верховна Рада скасувала підвищення заробітної платні депутатам. Постанова отримала 264 голоси, пише Українська правда.

Таким чином, парламент вніс зміни до своєї попередньої постанови щодо державного бюджету і виключив з неї пункти 3 і 4, якими підвищувалася заробітна плата народним обранцям.

Нагадаємо, 21 жовтня Верховна Рада майже вдвічі збільшила посадові оклади народних депутатів. У свою чергу, прем’єр-міністр Володимир Гройсман, заявив, що для цього в бюджеті немає грошей.

У свою чергу, депутат фракції «Блок Петра Порошенка» Віктор Пинзеник у вівторок запропонував вимагати від Кабінету міністрів скасування липневої постанови про підвищення зарплат членам уряду.

«Я не хочу навіть говорити про постанову, яка стосувалася нас, бо я привертав увагу до цієї проблеми, коли голосувалася постанова в цьому залі. Бо це недопустима річ у країні, економіка якої за два роки впала на 16% і яка перебуває в стані війни. Слав Богу, ця частина теми закрита», – сказав Пинзеник.

«Коли ми чули оцінку уряду цього рішення: це рішення не на часі. Я повністю згоден із такою позицією уряду, але чи на часі було три місяці тому підвищувати оклади міністрам у 2,5 рази? Що змінилося за 3 місяці?», – додав він.

Лідер «Батьківщини» Юлія Тимошенко підтримла пропозицію Пинзеника та наголосила, що уряд «заднім числом», із 1 травня, підвищив собі зарплати у 2-2,5 рази:

«Фракція «Батьківщина», безумовно, голосуватиме за те, щоби включити цю постанову – зобов’язання Кабінету міністрів, вимогу від них скасувати постанову від 27 липня 2016 року №493 – про скасування підвищення президенту, Гройсману, всім міністрам у 2,5 рази заробітної плати».

«Але в той же час вони зробили це заднім числом. Вони ухвалили постанову 27 липня, по 100 тисяч гривень на місяць заробітну плату, а ввели її в дію 1 травня. І тому ми вимагаємо, щоби не тільки була вимога до Кабінету міністрів скасувати цю постанову, а ще і повернути незаконно сплачені гроші заднім числом», – заявила Тимошенко.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ