ВРУ
Рада ухвалила за основу два «міграційні» законопроекти з «безвізового» пакету

Парламент ухвалив за основу законопроект з «безвізового» пакету щодо вдосконалення процедури документування біженців та осіб, які потребують додаткового або тимчасового захисту. За документ проголосували 273 нардепи, пише Українська правда.

Документом пропонується надати Державній міграційній службі повноваження здійснювати виправлення у документах, які пов’язані з процедурою визнання особи біженцем або особою, яка потребує додаткового захисту, у разі виявлення неточностей у відомостях про цих осіб. Метою ухвалення проекту закону є вдосконалення процедури документування осіб, яких визнано біженцями або особами, які потребують додаткового захисту в Україні, та забезпечення прав осіб, які визнані біженцями в Україні на документування із правильними установчими даними.

Також Рада ухвалила за основу проект закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення положень судового захисту іноземців та осіб без громадянств та урегулювання окремих питань, пов’язаних з протидією нелегальній міграції». Законопроект розроблено з метою удосконалення положень судового захисту іноземців та осіб без громадянства та врегулювання окремих питань, пов’язаних з протидією нелегальній міграції. Зокрема, згідно з документом, строк перебування іноземців і осіб без громадянства, затриманих за незаконне перебування в Україні, у пунктах тимчасового перебування не може бути більше від 18 місяців (згідно з чинним законодавством може бути не більше 12 місяців). Також пропонується дозволити Державній міграційній службі, Державній прикордонній службі й Службі безпеки подавати в суд клопотання про виселення іноземця з території України.

Водночас, депутати розкритикували даний законопроект, який містить багато «ляпів». Нардепи домовились створити робочу групу, яку очолили Сидорович і Логвінський, щоб усунути помилки у цьому документі до другого читання.

Читайте: ВРУ в очікуванні «великої битви»: нардепи мають ухвалити 12 законів для лібералізації візового режиму з ЄС

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ