Парламент ухвалив закон про систему іномовлення України
Парламент ухвалив закон про систему іномовлення України

Верховна Рада ухвалила Закон «Про систему іномовлення України» (№ 2334а). За дане рішення проголосували 282 із 377 народних депутатів, зареєстрованих в сесійній залі.

Законом визначено, що систему державного іномовлення України складають державне підприємство «Мультимедійна платформа іномовлення України» (МПІУ) та Українське національне інформаційне агентство «Укрінформ». МПІУ створюється у формі державного підприємства на базі державної телерадіокомпанії «Всесвітня служба «Українське телебачення і радіомовлення» і підпорядковується центральному органу виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику в сфері забезпечення інформаційного суверенітету України.

В ході розгляду ВР підтримала поправку народного депутата Миколи Томенка, якою передбачено, що програми виробляються англійською мовою, а також іншими мовами, залежно від доцільності та нагальності використання тієї чи іншої мови для досягнення мети діяльності.

Законом забороняється втручання органів державної влади та органів місцевого самоврядування, їх посадових і службових осіб, а також недержавних організацій у діяльність суб’єктів державного іномовлення з метою встановлення цензури, попереднього контролю чи незаконного впливу на зміст інформації, що поширюється суб’єктами державного іномовлення України.

Як повідомляв Інформаційний Акцент, 1 квітня в Україні стартувало Суспільне телебачення. 1 жовтня розпочала роботу українська мультимедійна платформа іномовлення, запущена Міністерством інформаційної політики на базі державних телерадіокомпаній «Всесвітня служба «Українське телебачення і радіомовлення» (УТР), «Банківське телебачення» (БТБ) та національної інформаційної агенції «Укрінформ».

Читайте: Голос Києва почують у готелях Єгипту, Туреччини та Болгарії

БЕЗ КОМЕНТАРІВ