Янукович
Рада ухвалила «безвізовий» закон про арешт майна, який може піти на користь Януковичу

Депутати ухвалили закон з «безвізового пакету», який дозволяє арешт майна, що може бути знаряддям, доказом злочину або отриманого злочинним шляхом. За закон проголосував 291 депутат, пише Українська правда.

Міністр юстиції Павло Петренко висловив застереження, що законопроект у редакції комітету до другого читання погіршить ситуацію щодо розслідування корупційних злочинів і накладення арешту на майно корупціонерів: «Якщо буде ухвалена редакція комітету, адвокати Януковича зможуть подати до суду вимогу про перегляд арешту, в зв’язку з тим, що слідчим треба буде довести, який загальний обсяг збитків спричинив Янукович державі Україна. На стадії розслідування». Міністр спрогнозував, що закон доведеться переголосовувати.

Під час розгляду документу Прем’єр-міністр Арсеній Яценюк також висловив сумнів у тому, що закон у цьому вигляді відповідає директиві Європейського Союзу. «З формальної юридичної точки зору низка статей не відповідає європейській практиці. У тому випадку, якщо даний законопроект не буде відповідати європейському законодавству, а юридична експертиза саме на це і вказує, то це стане передумовою до того, що Україні не дадуть безвізовий режим», – сказав він. «В стінах українського парламенту зараз немає єдності щодо вилучення поправок, які внесли суттєві зміни в антикорупційне законодавство і позбавляють правоохоронні органи реальної боротьби з корупцією», – додав Яценюк.

Якщо Європейська комісія не ухвалить цей закон, то або Президент України внесе відповідні пропозиції до парламенту, або ВР переголосує цей законопроект, вказав Яценюк. Спікер ВР Володимир Гройсман теж зазначив, що за наявності зауважень з боку ЄС до прийнятого законопроекту парламент його перегляне. «Ми проведемо експертизу відповідності цього закону директиві ЄС до підписання Президентом. І якщо – але це має бути дуже принципова річ – будуть певні речі, які не відповідають директиві, ми його переглянемо так, щоби він відповідав європейським директивам», – сказав він.

Як повідомляв Інформаційний Акцент, Верховна Рада 10 листопада ухвалила закон, яким внесла зміни у Кримінально-процесуальний кодекс щодо уточнення підслідності органів досудового розслідування. Також парламентарі проголосували зміни у законодавство щодо процедури спецконфіскації майна корупціонерів.

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ