Парубій
Рада провалила закон про свою відкритість

Члени парламенту, які під час передвиборних перегонів ратували за прозорість роботи органів влади, не змогли проголосувати навіть за відкритість роботи Ради. За відповідний законопроект віддали свої голоси лише 206 нардепів. Про це пише Українська правда.

Верховна Рада повернула в комітет на доопрацювання законопроект щодо відкритості та доступу до інформації про діяльність Верховної Ради, її комітетів і депутатів. За повернення на підготовку до другого читання проекту закону №1591 проголосував 241 депутат.

На ухвалення законопроекту про внесення змін у законодавство у другому читанні та в цілому не вистачило голосів («за» – лише 206 депутатів). Навіть для повернення його в комітет довелося ставити питання на голосування двічі. В іншому разі законопроект вважався би відхиленим.

За законопроектом, на сайті ВРУ щомісяця мали б оприлюднювати: список депутатів, які отримали кошти для компенсації вартості проїзду, і розмір компенсації; перелік депутатів, яким видають кошти на оренду житла та винайм готельного номера, розмір виданих коштів.

Також на сторінках депутатів і сайті парламенту мали б щомісяця оновлювати списки помічників-консультантів нардепів, із зазначенням їхнього статусу. Для надання зазначеної інформації на запит згода депутата і помічників не вимагається.

Комітети ж мали б інформувати про свою діяльність громадськість, за представниками ЗМІ закріпили б право бути на засіданнях, якщо вони не закриті.

Депутат від «БПП» Сергій Лещенко після провального голосування наголосив: «Парламент в усьому світі – це законодавчий орган, який має діяти прозоро. Коли йшли на вибори, всі обіцяли прозорість парламенту… Зараз не вистачає голосів».

Також він попросив голову Верховної Ради оприлюднити в офіційному виданні «Голос України» оприлюднити повні результати голосування за цей закон.

За проект закону в цілому ніхто не натиснув «проти», але фракції голосували так: «БПП» – 63 «за», утрималися 16, не голосували 40 присутніх; «Народний фронт» – «за» 65, не голосували 9; «Опозиційний блок» – «за» 18, не голосували 15; «Самопоміч» – «за» 22, не голосував 1; «Батьківщина» – за 11, не голосували 3; позафракційні – «за» 16, група «Відродження» – за 4; група «Воля народу» – 6 за; також підтримав Олег Ляшко.

За повернення у регламентний комітет депутати голосували так: «БПП» – 82 «за», не голосували 31; «Народний фронт» – за 67, не голосували 6; «Опоблок» дав 23 голоси, «Самопоміч» – 23 «за»; «Батьківщина» – 12 «за», не голосували 2; Олег Ляшко дав один голос; позафракційні – 20 «за», група «Відродження» – 5 голосів, «Воля народу» – 8 «за».

БЕЗ КОМЕНТАРІВ