Нардепи невдоволені законом про реструктуризацію боргів
Нардепи невдоволені законом про реструктуризацію боргів

Верховна Рада України ухвалила закон 1558-1 «Про реструктуризацію зобов’язань за кредитами в іноземній валюті», який передбачає, що кредитори за письмовою заявою громадян України, які мають невиконані зобов’язання за кредитними договорами в іноземній валюті, зобов’язані протягом 1 місяця провести реструктуризацію зобов’язань за кредитним договором.

Згідно із законом, власники кредитів в іноземній валюті повинні виплачувати їх за курсом, який був на момент отримання кредиту. Національний банк України висловив невдоволення законом і запросив його відхилення. Як пояснили в НБУ, документ матиме руйнівний характер для фінансової та банківської системи.

«Закон пропонує зобов’язати банки конвертувати всі споживчі кредити в іноземній валюті за курсом на момент підписання договору (приблизно 5,05 грн./дол. США). Під загрозу буде поставлено не тільки стабільність банківської системи, а й добробут усіх громадян», – зазначила прес-служба НБУ.

Згодом закон про реструктуризацію кредитів взялася критикувати міністр фінансів України Наталя Яресько. За її словами, втрати банківської системи України складуть 95 млрд. грн.

«Потенційні втрати цілої банківської системи від такого кроку складуть 95 млрд. гривень – це більше, ніж буде витрачено на оборону і правоохоронну діяльність в 2015 році. І ці кошти будуть платити всі громадяни, у формі погіршення стану нашої банківської системи, нових банкрутств банків, втрат депозитів громадянами, які ні в чому не винні», – написала Яресько у Facebook.

Лідер фракції «БПП» Юрій Луценко розкритикував закон та назвав його «катастрофою» для країни.

«Цей закон у його нинішньому вигляді призведе до того, що виграють максимум кілька десятків тисяч громадян, але 40 мільйонів програють. Запровадження цього закону неминуче призведе до стрибка курсу валюти. Через це програє оборона країни, її безпека та перспектива», – наголосив він.

Тим часом нардепи почали писати у соцмережах, що планують відкликати свої голоси за законопроект 1558-1, оскільки у сесійній залі не встигли розібралися у його суті.

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ