Луценко
Верховна Рада проголосувала за зміни в законодавство про діяльність ГПУ

Верховна Рада України ухвалила закон про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо діяльності Генеральної прокуратури України. За це проголосували 258 народних депутатів.

Від фракції «Блок Петра Порошенка» проголосували 130 народних депутатів, від «Народного фронту» – 76, від «Опозиційного блоку» – троє, від фракції Радикальної партії – один, від «Самопомочі» та від «Батьківщини» було 0 голосів, від групи «Відродження» – 20, від групи «Воля народу» – 14.

Ухваленими змінами в Законі «Про прокуратуру» встановлюється, що на посаду Генерального прокурора може бути призначений громадянин України, який, серед іншого, має вищу освіту та стаж роботи в галузі права або досвід роботи у законодавчому та/або правоохоронному органі не менше 5 років.

Раніше у відповідній статті йшлося про те, що ця особа повинна мати вищу юридичну освіту і стаж роботи в галузі права не менше 10 років.

Також встановлюється, що у структурі ГПУ утворюються департаменти, управління та відділи, а також Генеральна інспекція.

Так, до повноважень генпрокурора додається пункт, згідно з яким він за поданням Генеральної інспекції направляє матеріали до Державного бюро розслідувань.

Крім того, змінами встановлено, що прокурором регіональної прокуратури може бути призначений громадянин України, який має стаж роботи в галузі права не менше 3 років. Прокурором ГПУ може бути призначений громадянин України, який має стаж роботи в галузі права не менше 5 років.

Раніше в обох цих положеннях йшлося про необхідність протягом цих строків працювати саме на посаді прокурора.

Цей закон набирає чинності з дня його опублікування.

Як повідомляв Інформаційний Акцент, 10 травня Верховна Рада не змогла проголосувати в першому читанні за законопроект, що розширює коло осіб, які можуть претендувати на посаду Генерального прокурора України. Того дня за закон проголосували 224 народних депутати з необхідних 226.

Нагадаємо, раніше голова фракції «БПП» Юрій Луценко заявляв, що готовий очолити Генпрокуратуру за умови внесення змін до законодавства щодо кваліфікаційних вимог до кандидата на посаду генпрокурора в частині юридичної освіти та 10 років юридичної діяльності у правовій площині.

Пізніше народні депутати від «БПП» Руслан Князевич та Сергій Алексеєв зареєстрували у Верховній Раді законопроект «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо діяльності Генеральної прокуратури України та Державного бюро розслідувань».

Читайте:  Коаліція працює завдяки політичному «договорняку» з екс-регіоналами – Іллєнко

БЕЗ КОМЕНТАРІВ