ВР заборонила штрафувати підприємства теплокомуненерго через борги за газ і електроенергію
ВР заборонила штрафувати підприємства теплокомуненерго через борги за газ і електроенергію

Верховна Рада запровадила мораторій на нарахування та стягнення штрафів і пені з компаній тепло- та водопостачання за борги за газ та електроенергію, якщо вони не отримали компенсацію з бюджету різниці між затвердженими тарифами, включаючи пільги та субсидії, й витратами на надання послуг, передає УНІАН.

Документ набуде законної сили лише після того, як його підпише президент.

Заступник голови парламентського комітету з питань будівництва, містобудування і житлово-комунального господарства Олена Бабак повідомила, що його треба ухвалити як тимчасовий засіб – до осені цього року, що допоможе розблокувати рахунки відповідних підприємств і почати їх підготовку до опалювального сезону.

«Уряд сьогодні готує новий законопроект про реструктуризацію заборгованості, але, на жаль, він не готовий на сьогодні й не буде готовий на 1 вересня. Але у нас сьогодні критична ситуація з підготовкою підприємств водо- і теплопостачання до опалювального сезону. У нас заблоковані рахунки практично всіх обласних підприємств теплопостачання, всіх районних підприємств», – сказала Бабак.

Верховна Рада ухвалила законопроект № 2706 у першому читанні 24 листопада минулого року. Тоді під час обговорення Бабак повідомила, що держава несвоєчасно виплачує компаніям, які займаються генерацією та постачанням теплової енергії, а також водопостачанням, компенсацію з бюджету різниці між затвердженими тарифами та витратами на надання послуг. Загальна сума заборгованості перевищує 5 млрд. грн. Через це ці компанії не можуть вчасно розрахуватися за спожиті газ та електроенергію, в результаті чого їм нараховують штрафи та пені.

У пояснювальній записці до законопроекту зазначається, що погашення заборгованості з різниці в тарифах за 2012-2013 рр. було проведено лише в грудні 2014 року. Загальна заборгованість перед зазначеними підприємствами через використання низьких тарифів на теплову енергію станом на 1 січня 2015 року становила 2,4 млрд. грн., на послуги з централізованого водопостачання та водовідведення –  4 млрд.  грн.

Як повідомляв Інформаційний акцент, наразі рахунки 104 підприємств теплокомуненерго, зокрема, «Київенерго», заблоковані через штрафні санкції НАК «Нафтогаз України».

Загальна сума нарахованих штрафів перевищує 10 мільярдів гривень (включаючи 1,5 мільярда гривень штрафних санкцій до «Київенерго»).

16 червня мер Києва Віталій Кличко звернувся до президента Петра Порошенка з проханням допомогти розв’язати проблему блокування рахунків «Київенерго», щоби не зірвати підготовку до опалювального сезону.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ