Коломойський
Коломойський заперечує свою причетність до опублікованих телефонних розмов

Олігарх Ігор Коломойський, імовірно, впливає на ухвалення рішень у парламенті. Принаймні про це свідчать записи телефонних розмов, які опублікували журналісти спільного проекту «Радіо Свобода» і телеканалу UA:Перший «Схеми».

На записах людина з голосом, схожими на голос Коломойського, спілкується з людьми, чиї голоси нагадують голоси депутатів Андрія Іванчука, Сергія Льовочкіна та Сергія Міщенка.

Одна з розмов відбувається 29 грудня 2014 року. Тоді Верховна Рада розглядала незручний для олігарха законопроект про акціонерні товариства. Чоловіки, чиї голоси нагадують голоси Коломойського та Іванчука, розмовляють про настрої серед депутатів.

Сам Коломойський заявив, що можливість обговорення такої теми по телефону малоймовірна.

«Мене не цікавлять законопроекти, які впливають чи можуть вплинути на мій бізнес. Мій бізнес жодним чином не пов’язаний із законопроектами, які працюють в Україні. Іванчука звинувачували вже в усіх смертних гріхах, крім крові християнських немовлят. Немає сенсу коментувати це», – сказав він.

У свою чергу, Іванчук не виключає спілкування з Коломойським, коли той був на посаді голови ОДА. Однак депутат запевняє, що законопроектів з олігархом не обговорював.

На іншому аудіозаписі телефонної розмови чути, що двоє чоловіків обговорюють тих, хто проголосував за незручний для Коломойського закон. Журналісти зазначають, що на записі можна впізнати голос одного з лідерів «Опозиційного блоку» в парламенті Сергія Льовочкіна.

На аудіозаписі ще однієї телефонної розмови, яка відбулася того ж дня, голос, схожий на Коломойського, сварить депутата, голос якого дуже схожий на позафракційного депутата Сергія Міщенка. Депутат виправдовується тим, що його не попереджали, як голосувати.

Народний депутат від «Самопомочі» Вікторія Войцицька стверджує, що у 2014 році Іванчук як голова комітету блокував розгляд законопроекту про акціонерні товариства.

Як повідомляв Інформаційний Акцент, екс-голова Дніпропетровщини Ігор Коломойський, імовірно, приклав руку до продовження «яценюкіади». У лютому відбулися закриті зустрічі президента Петра Порошенка та прем’єра Арсенія Яценюка зі співвласником групи «Приват». До слова, ані прес-служба президента, ані уряду не оприлюднили жодного прес-релізу з приводу цих розмов.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ