Львівська міськрада має намір поновити вивіз сміття на Грибовицьке смітєзвалище уже з вересня
Львівська міськрада має намір поновити вивіз сміття на Грибовицьке сміттєзвалище уже з вересня

На Львівщині нарешті може з’явитись сучасний сміттєпереробний завод із американською технологією утилізації відходів. Голова ОДА Олег Синютка та президент «Energy Group» компанії «Valuebridge» (США) Вільям Брайян підписали протокол про наміри співпраці, повідомляє прес-центр ЛОДА.

«У суботу ми підписали протокол щодо можливості будівництва сміттєпереробного заводу із найсучаснішими технологіями на території області, – зазначив Олег Синютка. – Нашим наступним кроком, як це прийнято у європейських країнах, буде аудит та розробка проектних пропозицій.  Потім ми вже ухвалимо рішення стосовно подальшої можливості будівництва».

Голова ОДА також звернув увагу, що нова технологія дозволяє переробляти сміття, яке вже давно зберігається на Грибовицькому сміттєзвалищі. Разом із тим, такий завод може принести і непогані прибутки.

«Ми зможемо отримати додаткові продукти переробки у вигляді дизпалива, електроенергії, що дозволить зробити завод рентабельним», – повідомив Синютка.

Нагадаємо, Львівська міськрада має намір поновити вивіз сміття на Грибовицьке сміттєзвалище уже з вересня. Щоправда, перед цим сміття спресовуватимуть у так званий «сміттєвий камінь» – великі тюки, якими потім укріплюватимуть місця можливих зсувів на сміттєзвалищі.

Нагадаємо, що полігон у Грибовичах закрили для прийому ТПВ із кінця травня, коли там сталася пожежа і масштабний зсув сміття, внаслідок чого загинули чотири людини. Зараз сміття зі Львова вивозять на кілька різних полігонів ТПВ на території області, а також на сміттєспалювальний завод до Києва.

Як повідомляв Інформаційний Акцент, іноземна компанія ще 2014 року пропонувала меру Львова Андрію Садовому збудувати сучасний сміттєпереробний завод, який вирішив би проблему з відходами. Втім, у міській раді цю пропозицію проігнорували.

Варто зазначити, що міський голова Львова Садовий за час правління відкинув пропозиції 43 інвесторів, які мали намір вирішити проблему сміття.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ