Шокін задовольнив відставку Каська
Порошенко підписав Указ про звільнення Шокіна

Генеральний прокурор нарешті залишить свою посаду. Президент Петро Порошенко підписав указ про звільнення Віктора Шокіна. Про це він заявив в інтерв’ю українським телеканалам 3 квітня.

«Після голосування минулого вівторка, у п’ятницю надійшли документи з Верховної Ради і був підписаний указ про звільнення Віктора Шокіна з посади генерального прокурора. На сьогоднішній день він моїм указом відправлений у відставку», – сказав Порошенко.

Він також зазначив, що починає необхідні консультації з парламентськими фракціями щодо кандидатури нового генпрокурора.

«Переконаний у тому, що наступного пленарного тижня ми також не повинні затягувати, і Україна повинна мати нового генерального прокурора. Він має бути чесним і принциповим», – підкреслив глава держави.

Як повідомляв Інформаційний Акцент, Верховна Рада України від 29 березня ухвалила постанову про надання згоди на звільнення президентом України Віктора Шокіна з посади генерального прокурора. За це рішення проголосували 289 народних депутатів із 339, зареєстрованих в сесійній залі.

Після звільнення Шокіна виконувати обов’язки мегенерального прокурора має перший заступник генерального прокурора Юрій Севрук.

Нагадаємо, 16 лютого генеральний прокурор Віктор Шокін написав заяву про відставку. 19 лютого її передали до Адміністрації президента.

Сам Шокін після цього відправився у відпустку. Однак у ГПУ неодноразово давали зрозуміти, що в парламенті можуть не задовольнити заяву головного прокурора про відставку. Написана вона була під тиском громадськості на кредиторів України.

Тим часом глава антикорупційного комітету Ради Єгор Соболєв заявляв, що на посаду генпрокурора розглядають кандидатуру очільника Донецької області Павла Жебрівського.

Також про можливість призначення генпрокурором Юрія Луценка раніше заявляв депутат від БПП Мустафа Найєм. Сам Луценко стверджував, що не отримував таких пропозицій.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ