Далеко не всі українці поставилися до волевиявлення в ході місцевих виборів по-серйозному. Чимало хто, попри те, що така «творчість» означає лише, що голос не буде зараховано, замість галочки робили у бюлетенях різноманітні малюнки та надписи.

Як повідомив Комітет виборців України, приблизно 10-15% від загальної кількості всіх зіпсованих бюлетенів склали бюлетені саме з написами або малюнками.

народна творчість5
Бюлетень

«Ми констатуємо безпрецедентно високий рівень зіпсованих бюлетенів. Пов’язуємо це з протестом виборців із приводу того, що в бюлетенях тепер немає позначки «Проти всіх». Хтось цю позначку домалював у бюлетені сам, хтось «креативив» і писав якісь фрази, нецензурщину, робив малюнки. Зараз фото цих бюлетенів активно поширюють у соцмережах», – цитує слова представниці КВУ Тетяни Семусь УНІАН. Як запевняють експерти, народні малюнки є своєрідним протестом проти влади. Тих кандидатів, яких не було у списку, просто домальовували.

народна творчість 5

Проте як би не критикували людей за несвідому поведінку, зіпсовані бюлетені вражають оригінальністю та різноманітністю. Люди пригадали  всіх:  стару владу,  фантастичних героїв, навіть домашніх тварин…

народна творчічть 1
Бюлетень

Найбільше малюнків було присвячено герою з популярного серіалу «Ігри престолів» Джону Сноу або лідеру анархістського руху Нестору Махно. Саме їх українці хочуть бачити на посадах мерів міст. Також десятки бюлетенів були присвячені темі анархії і революції.

народна творчість3
Бюлетень

Варто додати, що незважаючи на безліч подібних «творчо опрацьованих» малюнків, спостерігачі КВУ не зафіксували жодних специфічних позначок, які би свідчили про можливий підкуп виборців.

Людмила Гаврилюк, для видання Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ