Артефакт придбала мешканка штату Іллінойс на ім'я Ненсі Карлсон за $995
Артефакт придбала мешканка штату Іллінойс на ім’я Ненсі Карлсон за $995

Минулого року NASA продало на аукціоні сумку, яку астронавти «Аполлона-11» використовували для збору зразків з Місяця. Тепер агентство намагається повернути предмет, що має історичну цінність, але нинішня власниця не планує його віддавати, пише Новое время.

Сумку, яка супроводжувала американських астронавтів у ході історичної висадки людини на Місяць 47 років тому, продали помилково. Агентство планувало виставити на аукціон схожу сумку, що використовувалася під час місії «Аполлон-17», але в обох предметів виявився один і той самий інвентарний номер. Тож, на аукціон потрапила не та сумка.

Артефакт придбала мешканка штату Іллінойс на ім’я Ненсі Карлсон за $995. Завдяки їй і була виявлена помилка. Жінка відправила сумку на перевірку автентичності.

Усвідомивши свою помилку, фахівці аерокосмічного агентства вирішили не повертати предмет, який вони називають «скарбом нації». Тепер NASA вимагає судового дозволу залишити сумку, відшкодувавши вартість покупки.

У свою чергу, мешканка Іллінойсу з сумкою розлучатися не збирається, оскільки придбала її законним шляхом на державному аукціоні. Тепер вона готує власний позов і планує домогтися від NASA повернення своєї власності.

Примітно, що американське агентство не вперше втрачає цю сумку. 2003 року NASA знайшло її в гаражі Макса Ері, директора Канзаського центру космосфери і космосу. З’ясувалося, що Ері крав і продавав артефакти, на час надані йому NASA для демонстрації в музеї.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ