зодіак
Представник NASA спростував «відкриття» нового знаку зодіаку, про що заявили деякі ЗМІ

Прес-секретар NASA спростував інформацію, що організація відкрила новий знак зодіаку. ТСН повідомляє, що ця «новина» напередодні викликала у світі шалений резонанс.

Напередодні низка видань оприлюднили замітку з дитячого освітнього проекту NASA Space Place, яку було опубліковано ще у січні 2016 року. В матеріалі йшлося про те, що гороскопи не можуть претендувати на точність, оскільки протягом тисячоліть як мінімум змінилося положення осі землі відносно сузір’їв і, відповідно, цей процес триватиме і далі.

Це означає, що люди, які, наприклад, народилися під знаком Лева, з плином часу стали Раками. Крім того, згадано про зодіакальний знак Змієносець, який стародавні вавилоняни викреслили з зодіакального кола, оскільки він не вписувався в їхній 12-місячний річний цикл.

Щоправда, журнал Cosmopolitan подав цю статтю для дітей як наукове відкриття століття. У матеріалі глянцю зазначено, що вчені виявили нове зодіакальне сузір’я Змієносець, що ламає всю систему гороскопів.

Насправді в оригінальній статті для дітей намагалися пояснити, що астрономія і астрологія − зовсім різні речі. Зокрема, більша частина матеріалу присвячена історії дослідження зоряного неба, що в давнину часто пов’язували з релігією.

Видання нагадувало, що 13 зодіакальних сузір’їв, враховуючи Змієносця, першими виявили жителі Вавилона ще в I тисячолітті до нашої ери. У своєму календарі вони розділили зодіак на 12 секторів, викресливши Змієносця. Іншими словами, вавилоняни вирішили пов’язати сузір’я зі своїм календарем.

Після резонансного матеріалу у глянцевому журналі NASA довелося пояснювати, що ж відбулося насправді (і чи взагалі відбулося). Прес-секретар NASA заявив, що агентство не змінювало знаків і нічого не відкривало. Крім того, він наголосив, що організація не має інтересу до зодіакальних знаків і, тим більше, не збирається у них щось міняти.

Читайте: Гуманоїдного робота, якого раніше використовували у тестуванні скафандрів, продадуть з аукціону

БЕЗ КОМЕНТАРІВ