Відкрита галактика випромінює світло в 300 трильйонів разів сильніше, ніж Сонце
Відкрита галактика випромінює світло в 300 трильйонів разів сильніше, ніж Сонце

Американські вчені NASA виявили ​​найяскравішу галактику з усіх відомих, котра розташовується на відстані 12,5 мільярдів світлових років від Землі. Знайти цю галактику стало можливим лише зараз, оскільки через дуже велику її віддаленість від Землі необхідна надпотужна інфрачервона апаратура, котрої раніше у дослідників не було. Про це повідомляють Подробности.

Галактику вчені виявили після аналізу даних інфрачервоного космічного телескопа WISE, отриманих у 2010 році. Відкрита галактика, що отримала назву WISE J224607.57-052635.0, випромінює світло в 300 трильйонів разів сильніше, ніж Сонце. Окрім неї, вчені побачили ще 20 нових дуже яскравих галактик.

Незвичайну яскравість відкритих галактик, експерти пояснюють тим, що поблизу галактик існують надмасивні чорні діри. Вони притягують космічний пил і газ, що призводить до формування навколо дірок розжарених дисків, які виділяють величезну енергію. Світло через таку пилову хмару не проходить, але завдяки нагріванню пилу вчені фіксують сильне інфрачервоне випромінювання.

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ