«Рух захисту української мови» відзначив День української мови та писемності
«Рух захисту української мови» відзначив День української мови та писемності

Спершу вічем, а далі маршем «Рух захисту української мови» відзначив День української мови та писемності. До акції коло столичного пам’ятника Тарасові Шевченку долучилися, кияни, митці та члени Київської організації партії «Свобода». Завершився захід ходом до Майдану Незалежності. Про це із акції повідомив кореспондент видання Інформаційний Акцент.

Директор Національного науково-дослідного інституту українознавства Богдан Галайко під час заходу нагадав, що свято стало державним лише 1997 року, коли Президент України під тиском громадськості підписав відповідний указ. Промовець наголосив, що і донині влада потребує контролю і тиску громадськості в питаннях державотворення загалом і мови зокрема.

Галайко переконаний, що українська мова – це зброя
Українська мова – це зброя

«Третій рік іде війна, минає третя річниця від Революції гідності, яка розпочалася ще 2012 року Мовним Майданом. Попереду багато проблем і роботи – йде тотальна русифікація. Чому українці у власній державі випрошують, виторговують якісь квоти? Хіба не національні меншини повинні просити про квоти в телерадіоефірі? Наша мова – це наша зброя, в тилу ми маємо боронити наші позиції», – заявив Галайко.

Відомий актор Богдан Бенюк, який виступив модератором віча, заявив, що українець – не той, чиї батьки українці, а той, чиї діти українці: «Для того, щоб нашу мову не витіснили з нашої держави, потрібно творити навколо себе український простір та атмосферу. Сьогодні ми продовжуємо боротися за українську мову і в школах, і в головах вчителів».

Богдан Бенюк
Богдан Бенюк

Лідерка Всеукраїнського об’єднання «Рух захисту української мови» Тетяна Коцюбняк запросила всіх 17 листопада до Конституційного Суду України, де вирішуватиметься доля закону «Ківалова-Колісніченка». Вона заявила, що 17 листопада відбудеться безстроковий пікет з вимогою визнати закон неконституційним.

Тетяна Коцюбняк
Тетяна Коцюбняк

Після вітального концерту мітингувальники пройшлися маршем від парку Т.Шевченка до Майдану незалежності.

Марш учасників заходу
Марш учасників заходу

БЕЗ КОМЕНТАРІВ