Юрій Луценко
Луценко не відповідає кваліфікаційним вимогам до генпрокурора, стверджує Сохар

Портфель eже майже екс-генпрокурора Віктора Шокіна можуть віддати Юрію Луценку. Про це написав журналіст Орест Сохар у своєму блозі у виданні «Обозреватель».

За словами Сохара, вже готова кандидатура наступника Шокіна. «Спочатку Банкова пропонувала цю посаду «Народному фронту» – в пакеті «смаколиків» в обмін на відставку Арсенія Яценюка з посади прем’єра (мовляв, якщо у вашого лідера манія переслідування, то хай вже краще своїх боїться, ніж чужих). Саме тому Віктору Шокіну рекомендували забратися якраз в день звіту уряду, оскільки його посада знадобилася в ході калібрування міжкоаліційних взаємин», – пише Сохар.

«Народний фронт», за його даними, не надто поступився, і тепер головним претендентом на цю посаду є Юрій Луценко.

«Юрій Віталійович здатний вже приховувати, що «був би хорошим генеральним», а його посаду керівника фракції Петро Порошенко давно хотів би віддати новій політичній зірці Сергію Березенку», – зазначає журналіст.

«Щоправда, Захід так стурбований рівнем корупції в нашій країні, що буде важко пояснити, чому слідом за незалежними і гіперкваліфікованими фахівцями Яремою і Шокіним в ГПУ прийде антикорупціонер більш високої проби. І чому найближчий соратник президента зупинить тренд перетворення ГПУ в репресивне доповнення до «БПП», – наголошує він.

Елементарне занурення в Інтернет дозволяє зробити висновок, що Юрій Віталійович не відповідає кваліфікаційним вимогам для цієї посади. Він навіть не може бути простим прокурором, тому що не має юридичної освіти. А прокурором ГПУ (навіть не генеральним) може стати тільки громадянин України, який має стаж роботи на посаді прокурора не менше 5 років. Свого часу прокурорське лобі записало ці кваліфікаційні вимоги, щоб їм не скидали політичних десантників в ГПУ», – підкреслює Сохар.

Але зараз Генеральна прокуратура передає значну частину повноважень НАБУ та іншим силовим відомствам, тому ВР й інші учасники процесу перерозподілу портфелів можуть погодитися на ще одне дивне призначення, також для цього будуть внесені зміни в закон про прокуратуру.

«Або заб’ють на нього, що в нашому демократичному суспільстві ще простіше», –резюмує Сохар.

Як повідомляв Інформаційний Акцент, 16 лютого Генеральний прокурор України Віктор Шокін написав заяву про відставку. 19 лютого її передали до Адміністрації Президента, повідомив речник глави держави Святослав Цеголко.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ