військові НАТО
Понад 30 тис. військовослужбовців візьмуть участь у навчаннях НАТО

Понад 30 тис. військовослужбовців з більш ніж 30 країн у жовтні-листопаді візьмуть участь у найбільших з кінця 1980-х років навчаннях під назвою Trident Juncture, що відбудуться на території Іспанії, Португалії та Італії. Про це інформагентству РАР повідомило високопоставлене джерело у штаб-квартирі НАТО, передає Укрінформ.

Це будуть найбільші навчання від завершення Холодної війни. У навчаннях сил реагування НАТО (NATO Response Force) візьмуть участь понад 30 тис. військовослужбовців з 230 підрозділів країн Альянсу, що становитиме чотири повноцінні бойові бригади. До навчань залучатимуть понад 50 суден, зокрема 15 підводних човнів, а також 120 літаків та 50 гелікоптерів. Trident Juncture розпочнуться з командно-штабних навчань, які на другому етапі перейдуть в реальні навчання на полігонах, де перевірятимуться можливості сил реагування НАТО.

До слова, сили швидкого реагування НАТО, які було створено в 2003 році, складаються з морського, сухопутного, повітряного компонентів та сил спецоперацій. З огляду на загрозу з боку Росії під час минулорічного саміту НАТО вирішили реформувати цей компонент військ Альянсу. Після реформування він має складатися з командування, об’єднаних сил високої готовності (VJTF), сил подальшого реагування (IFFG), а також сил, які можуть застосувати в разі недостатньої ефективності дій двох перших компонентів.

У червні 2015 року генсек НАТО Єнс Столтенберґ заявив, що угруповання Сил швидкого реагування планується збільшити втричі, до 40 тисяч осіб. Також він зазначив, що сили НАТО мають бути готові відповісти на будь-яку російську загрозу протягом декількох днів.

Читайте: Кандидат у президенти США: «НАТО необхідно продемонструвати Росії військову міць»

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ