CZ9H_y0WkAAG-VU
Військові аналітики дійшли висновку, що НАТО програє війну проти РФ на Балтиці

НАТО не може успішно захищати територію найбільш уразливих країн-членів Альянсу. Якби російські війська вторглись до країн Балтії завтра, союзницькі війська зазнали б поразки впродовж трьох днів. Щоби убезпечити себе від такого сценарію, на політику стримування необхідно витрачати близько $2,7 млрд. щороку. Таким є висновок військових ігор, проведених аналітичним центром RAND Corp. за участю американських військових офіцерів і цивільних чиновників.

У серії військових ігор, проведених в період літа-2014 і весни-2015, RAND Corp. моделювала форму і вірогідний результат російського вторгнення в країни Балтії в найближчій перспективі.

Було визначено, що досягти околиць столиць Естонії або Латвії російські війська зможуть щонайбільше за 60 годин.

Росія може зібрати 22 батальйони у Західному військовому окрузі, який примикає до Балтійських країн. Цих сил більш ніж достатньо, щоби подолати будь-яку оборону прибалтійських армій.

«Настільки швидка поразка залишить НАТО з обмеженим числом варіантів, і всі вони погані: кривавий контрнаступ, що приховує у собі ризик загострення; нагнітання ситуації, щоби запобігти поразці, як це робилося під час «холодної війни»; або поступитися принаймні тимчасовою поразкою з невизначеними, але передбачувано катастрофічними наслідками для Альянсу і, до речі, для народу Балтії», – йдеться у доповіді.

НАТО має 12 батальйонів у країнах Балтії, проте сім із них є надзвичайно легкими, у них відсутня тактична мобільність, і вони погано оснащені для боротьби проти броньованого противника. Крім того, НАТО не має в регіоні жодного основного бойового танку.

Між тим, всі російські частини мають моторизовані, механізовані, або танкові підрозділи. Навіть їх вісім десантних батальйонів оснащені легкою бронетехнікою, на відміну від їхніх американських колег.

По-друге, Росія володіє перевагою в тактичній і оперативній вогневій підтримці. Російський бойовий порядок включає в себе десять артилерійських батальйонів (три оснащені ствольною артилерією і сім кількома ракетними установками).

НАТО не має самостійних вогневих підрозділів взагалі, і кілька підрозділів, які братимуть участь у боротьбі, слабо забезпечені військовою артилерією.

По-третє, легкі підрозділи НАТО не мають швидкої маневреності і це означає, що вони будуть оточені, якщо російські військові до цього прагнутимуть. За великим рахунком, піхота НАТО не змогла б успішно відступити і була б знищена на місці.

Нарешті, авіація НАТО могла завдати суттєвих втрат наступаючим російським військам, однак без належної підтримки сухопутних військ уповільнити наступ буде майже неможливо.

Водночас експерти підкреслюють, що уникнення такої катастрофічної невдачі не вимагає титанічних зусиль від НАТО.

Для недопущення швидкого захоплення країн Балтії буде достатньо близько семи бригад, зокрема, трьох танкових, які будуть підтримуватися авіацією.

Щорічні витрати на таку політику стримування склали б близько $2,7 млрд. Експерти відзначають, що це велика сума, але вона значно менша в порівнянні із потенційними витратами, на які доведеться піти НАТО у разі провальної тактики із захисту своїх найбільш вразливих країн.

Читайте: Кремль відпрацьовував ядерні удари по Швеції для приховання анексії Криму

БЕЗ КОМЕНТАРІВ